Znojemský gólman zasahuje

Znojemský gólman zasahuje | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Hokejisté Znojma končí, na Chomutov nestačili

• 0
Ani čtvrtý pokus Orlům Znojmo nevyšel. V rozhodujícím čtvrtfinále první ligy prohráli s Chomutovem 0:4 a se sezonou se včera rozloučili. Nicméně bylo to loučení rozhodně důstojné. Zatímco ve čtvrtečním duelu doplatili Orli na nepřízeň rozhodčích, včera spíš na svoji nepozornost.

Od 12. minuty vedli díky trefě obránce Tomáše Kolafy, jenže při vlastní přesilovce si nechali ujet ve třetí třetině chomutovského Skořepu a ten srovnal.

Možná že už fanoušci i hráči mysleli na prodloužení, jenže stejně jako ve čtvrtek začali zuřit ve chvíli, kdy je rozhodčí poslal do tří a toho hosté necelé tři minuty před koncem využili, přičemž kapitán Radek Haman se durdil, že mu byla přidržena hokejka. "Cítíme křivdu," říkal už ve čtvrtek a podobně se hráči cítili i včera.

Orlům tak končí sezona, mohou na sebe však být hrdí. Zcela nově složený tým patřil k tomu lepšímu, co druhá nejvyšší soutěž nabízí, a nakonec i vysokému favoritu byl důstojným protivníkem. "Před klukama můžu jen smeknout, dali do toho všechno," ocenil spoluhráče Haman.

"Hlavně jsme se chtěli odvděčit divákům, kteří celou sezonu chodili, dobrým hokejem. A to se povedlo," zhodnotil včerejší čtvrtfinále trenér Jan Neliba.

Finále MS 2024 Česko - Švýcarsko proběhne v neděli od 20:20. Utkání o bronz mezi Švédskem a Kanadou od 15:20. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.