Fanoušci hokejové Olomouce

Fanoušci hokejové Olomouce | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

Hokejisté Olomouce se pevně drží ve špičce. Zdolali i Budějovice

• 0
Popáté z šesti posledních utkání dokázali olomoučtí hokejisté zvítězit. I s notným přispěním hostujících hráčů doma porazili České Budějovice 4:2.

Olomoučtí hokejisté vyhráli pětkrát z posledních šesti utkání a pevně se drží v první čtyřce soutěže, která začíná ostatním unikat. Z kabiny Mory se po utkání dlouho ozýval spokojený řev a vítězné bušení hokejek. Výhra nad Budějovicemi jim trochu spadla do klína po soupeřových chybách. "Začali jsme špatně, první třetinu jsme nehráli dobře, nedali jsme si přihrávku a bylo to kostrbaté. Sice jsme šli z jedné akce do vedení, ale třetina nebyla vůbec dobrá," přiznal trenér Jiří Dopita.

Moru poslal do vedení obránce Jan Jaroměřský, když si dobře najel mezi kruhy a šibenici trefil přesně. Pak ale Motor rozjel vyšší otáčky, v soubojích přidal tvrdost a agresivitu a najednou domácí v rozehrávce ztráceli puky, které se pak až příliš často objevovaly před jejich brankou na holích hostů. Vyrovnání přišlo hned po první přestávce, navíc vzápětí hráli hosté přesilovku, paradoxně však pomohla více domácím, když se dokázali probudit a začal oboustranně útočný a otevřený hokej.

Stav se mohl několikrát přiklonit na obě strany, nakonec se štěstí usmálo na domácí a při brejku dvou na jednoho si Knotkovu přihrávku srazil do vlastní sítě Třetina. "Jen jsem nahrál před bránu Pekymu a soupeř ve snaze zabránit strčil puk do branky sám. Žádný krásný gól to nebyl," usmíval se Jan Knotek, kterému byl zásah ve 32. minutě připsán. I další gól domácích nesl rukopis Motoru, žákovskou nedůslednost Přibyla před vlastní brankou potrestal doklepnutím Aleš Jergl a bylo to 3:1.

"Dva góly jsme soupeři darovali po totálně individuálních chybách. Nástup do třetí třetiny úplně to samé, naše nezodpovědnost dvou hráčů a byl z toho v tu chvíli rozhodující gól," láteřil Radek Bělohlav, trenér Českých Budějovic.

Definitivně rozhodnout mohl z trestného střílení Jiří Řípa, ale jeho kličku á la Peter Forsberg gólman Halmoši přečetl, navíc hosté po rozehrávce okamžitě snížili na 4:2. Víc už jim ale domácí nedovolili a před výletem na Vysočinu ke dvěma venkovním utkáním pojedou s vítěznou náladou. "Po neproměněném trestném střílení a snížení jsme ještě trochu znervózněli, ale zvládli jsme to a jsou to pro nás cenné tři body," těšilo domácího kouče Dopitu.