Havířov čeká Kladno nebo Jihlava

• 24
Tři zápasy stačily favoritům první hokejové ligy v semifinále k postupu. Jihlava i Kladno nenechaly soupeřům ani jeden zápas, vyhrály své série 3:0 a ve finále je čeká vzájemný souboj o to, kdo se utká s Havířovem o účast v příštím ročníku extraligy. Finále se hraje na tři vítězství. Začíná ve čtvrtek a stejně jako ve druhém a případném pátém utkání se bude hrát v Kladně. Třetí a v úvahu přicházející čtvrtý zápas by se hrál v Jihlavě. Vítěz první ligy bude znám nejpozději 12. března. Vítěz bude hrát s Havířovem na čtyři vítězství.

Chomutov - Dukla Jihlava 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Hráči Chomutova si až moc uvědomovali, že musí vyhrát. Nervozity je nezbavil ani gól, kterým se v deváté minutě ujali vedení. Dukla brzy vyrovnala a ve 26. minutě přidala už druhou branku. A to ještě předtím ani potom nepotrestala několik hrubých chyb domácí obrany, a tak Chomutov v 51. minutě vykřesal naději. Snažil se rozhodnout, tlačil se před branku Jihlavy a ta toho využila. Minutu a půl před koncem ujel Bakus a svou druhou trefou rozhodl o postupu Dukly.

Branky: 9. Szakal, 51. Mikšovic - 26. a 59. Bakus, 14. Ševčík. Rozhodčí: Hodek - Havlín, Bureš. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváků: 2350. Konečný stav série: 0:3.

Prostějov - Kladno 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Prostějovští zasypali kladenskou klec hned v prvních minutách sprškou střel, ale gólman Orct byl bezchybný. A pak udeřil favorit, v 9. minutě vedl. Hokejisté místního celku se netrefili ani v úvodu druhé třetiny a po chybách v obraně naopak dvakrát inkasovali, nejprve při hře v početním oslabení a krátce poté, když hráli přesilovku.

Uprostřed druhé části hry nezužitkovali Prostějovští ani dvojnásobnou přesilovou hru, kterou hráli 76 vteřin. Za stavu 0:5 ještě nevyužil Horna trestného střílení. Domácí prohráli na vlastním ledě v této sezoně teprve podruhé.

Branky: 59. Černý - 27. a 29. Musil, 9. Jankových, 53. Gardoň, 53. Kysela. Rozhodčí: Dvořák - Jonáš, Musílek. Vyloučení: 8:6, navíc Lipina (Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváků: 5500. Konečný stav série: 0:3.

Chomutovský brankář Jarina chytil do lapačky střelu Ladislava Rytnauera z Jihlavy

Hokejisté Chomutova se radují po vstřelení gólu ve třetím zápase play off s Jihlavou