Benátky - Chrudim (ilustrační foto)

Benátky - Chrudim (ilustrační foto) | foto: Josef Vostárek, MF DNES

Chrudim vyhrála napínavou bitvu o šestou příčku

• 0
Chrudimští hokejisté se v prvoligové tabulce vrátili o stupínek výš. Po napínavé bitvě... Na svém ledě v přímém souboji o šestou příčku vyhráli nad Mostem 2:1. "Jsou to pro nás velmi cenné body," prohlásil chrudimský trenér Martin Hosták, v jehož sestavě se poprvé objevil pardubický bek Nakládal.

"Byl to velmi vyrovnaný zápas, podobně jako v Mostu. Opět se hrál ve vysokém tempu. Jsem moc rád, že jsme ho zvládli."

V prvním vzájemném duelu na severu Čech zvítězila Chrudim 2:1 v prodloužení. Stejný výsledek, byť v normální hrací době, si zopakovala doma. Ovšem její cesta za tříbodovým ziskem nebyla vůbec lehká.

Téměř dvě třetiny hledaly oba celky recept na gólmana soupeře. Domácí Růžička i hostující Horčička byli klíčovými postavami na hřišti. Vychytali každou šanci. A když nevytáhli ze svého rejstříku úspěšný zákrok, pomohla jim branková konstrukce.

Ve 28. minutě orazítkoval tyč mostecký Machulda, o pár vteřin později předvedl totéž chrudimský Žák.

Bezbrankové skóre se změnilo až s blížícím se koncem druhé třetiny.

Ve skrumáži před Horčičkou se nejlépe zorientoval Michal Šeda a poprvé v chrudimském dresu skóroval.

Těsné vedení však domácím vydrželo jen do 44. minuty. Při Semorádově vyloučení vycítili Severočeši svou šanci. Rozebrali obranu soupeře a zcela volný Machulda srovnal.

Napínavá bitva se znovu ještě víc zdramatizovala.

Tajenku o vítězi rozluštila až 57. minuta. Mostecká obrana přibrzdila útočnou akci Chrudimi. Puk se však odrazil na modrou čáru, kde ho bez přípravy napálil Kolář. A určil majitele tří bodů.

"Možná jsme měli trochu více štěstí, ale šli jsme mu naproti," pronesl Hosták, jehož tým zítra hraje v Havlíčkově Brodě.

Hokejové MS 2024 probíhá od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým hraje v pražské základní skupině, kde jsou dále Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.