Chomutov pošesté vyhrál

Opava. Beroun - Hráči Chomutova si v šestém kole první ligy udrželi punc neporazitelnosti. Dokázali triumfovat v Opavě 3:2, když dvě branky dával Jíra. Těsné vítězství si připsala také druhá Jihlava v Berouně. Týmu z Vysočiny stačil k tříbodovému zisku jediný gól. Rozhodnutí přinesla nechytatelná střela Jantovského v přesilové hře.

V Berouně jinak kralovali gólmani Kopřiva a Hronek. Domácí Kopřiva měl přitom daleko více práce, protože musel krýt mimo jiné sólový nájezd Rytnauera či v 48. minutě trestné střílení Kaňkovského.

Ve znamení bezchybných brankářů se nesly i dvě třetiny duelu Olomouce s Hradcem Králové. Svoboda i Dušek všechny střelecké pokusy zlikvidovali. Domácí gólmana hostí překonali jen jednou v třetí třetině, druhou trefu pak přidali při závěrečné power play do prázdné branky.

Třetí Kadaň rozhodla severočeské derby s Ústím nad Labem také až v poslední třetině. V sedmé minutě se sice domácí ujali vedení, Ústí pak ale po Kašíkově hrubé chybě vyrovnalo a v druhé třetině Kadaň inkasovala při vlastní přesilovce.

V rozmezí pouhých 45 sekund třetí části hry však domácí zápas díky brankám Kukly a Tvrdka otočili.

Nulu má na svém bodovém kontě i nadále Havířov, který ve vyrovnaném duelu prohrál v Prostějově 3:5. Rychlé úvodní vedení Hanáků zlikvidovali Havířovští při hře v početní výhodě.

Podruhé šli domácí do vedení v druhé třetině ze hry v pěti proti třem, ale hosté opět srovnali. Úspěšnost přesilových her potvrdil i Světlík, který zařídil třetí vedení Prostějova střelou od modré čáry.

Velmi dobře hrající Severomoravané, kteří si vytvářeli hodně gólových šancí, vyrovnali i potřetí, ale nakonec zůstaly body za vítězství v Prostějově.

Ani ve čtvrtém utkání doma nedokázali bodovat hokejisté Písku. V utkání s Kometou Brno si sice vytvořili bezpočet střeleckých situací, ovšem hosté v čele s výborným Hrazdírou dokázali všechny jejich příležitosti eliminovat, naopak svoje sporadické šance využili a vyhráli 4:1.

Debakl 7:0 uštědřili hokejisté Mladé Boleslavi Třebíči. Domácí odehráli utkání v exhibičním tempu, třebíčský brankář Kučera odjel z ledu po dvou hrubkách v rozmezí pouhé půlminuty, ale boleslavský brankostroj pokračoval.

Tři branky vstřelili Středočeši v přesilovkách a nejhezčím momentem bylo Kadlecovo zpracování puku v plné rychlosti zády k brance, po němž následoval pátý gól.

Výsledky 6. kola

Beroun - Jihlava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka:
18. Jantovský. Rozhodčí: Hodek - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 12:12, navíc Šinágl 5 min. a do konce, Horčička a Eiselt oba 10 min. - Sklenička 5 min. a do konce. Využití: 0:1. Diváci: 1000.

Kadaň - Ústí nad Labem 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
7. Kuchler, 47. Kukla, 48. Tvrdek - 18. Sýkora, 37. Koudelka. Rozhodčí: Vlček - Frühauf, Chochola. Vyloučení: 8:9, navíc Sáblík a Pavlas (oba Ústí) oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 850.

Mladá Boleslav - Třebíč 7:0 (3:0, 3:0, 1:0)
10. a 33. Vrbata, 11. a 32. Kadlec, 14. Vyskočil, 21. Metlička, 60. Oliverius. Rozhodčí: Lacina - Řešátko, Ondráček. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:0. Diváci: 1564.

Olomouc - Hradec Králové 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
46. Klimeš, 60. Liška. Rozhodčí: Jeřábek - Hanzlík, Jureček. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1800.

Písek - Kometa Brno 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)
51. Šimek - 10. Elsner, 17. Točík, 19. Nohel, 28. Benýšek. Rozhodčí: Blecha - Fiala, Urban. Vyloučení: 9:12. Využití: 1:2. Diváci: 598.

Opava - Chomutov 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
37. Šebesta, 46. Komínek - 6. a 41. Jíra, 34. Koláček. Rozhodčí: Polák - Kašík, Vysloužil. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 485.

Prostějov - Havířov 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
3. Hradecký, 25. Zátopek, 37. Světlík, 50. Pospíšil, 56. Streit - 17. Zdráhal, 34. Volák, 43. Žůrek. Rozhodčí: Vokurka - Chocholouš, Poruba. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:2. Diváci: 2500.