Jan Čaloun

Jan Čaloun | foto: Martin Adamec, MAFRA

Čalounova premiéra ve Vrchlabí? Hned dva góly

• 0
Žádný výstavní krasavec, na který se bude dlouho vzpomínat, to v podání Jana Čalouna určitě nebyl. Jenomže za krásu se hokejové body nedávají a Jan Čaloun včera ve Vrchlabí potvrdil, že se od něj diváci mohou dočkat velkých střeleckých věcí. Při své premiéře v dresu východočeského mužstva čekali vrchlabští fanoušci na jeho gól jen necelých 26 minut.

Pak se šestatřicetiletý útočník, olympijský vítěz z Nagana v roce 1998 o mistr světa z roku 1999 objevil včas na správném místě, v tlačenici před brankou soupeře byl nejbystřejší a vstřelil svůj první vrchlabský gól.

Za necelou čtvrthodinu přidal zblízka další, díky jeho dvěma přesným střelám Vrchlabí vedlo nad Táborem, ve svém prvním domácím utkání sezony, po dvou třetinách 3:2. Utkání pak skončilo stejně jako duel Hradce Králové s Jihlavou po uzávěrce vydání této strany.

Vedle Čalouna se ve vrchlabském dresu objevil i další hráč, který se nezapojil ani do jednoho přípravného utkání Vrchlabí. Obránce Matějíčka však mají vrchlabští diváci v živé paměti, v minulé sezoně patřil k oporám týmu z Krkonoš.

Po jejím skončení se ale rozhodl odejít do Hradce. Tam také strávil podstatnou část letní přípravy, aby se na jejím konci dozvěděl, že Hradec nepřijme finanční požadavky Vrchlabí, a posléze to, že ho Hradec už nechce.

"Je stále naším hráčem, přestože smírčí komise ještě definitivní verdikt nevyřkla. Proto jsme se rozhodli ho postavit do zápasu," uvedl manažer vrchlabského klubu Aleš Kmoníček.