Beroun je po další prohře poslední

Beroun - Nedaří se, nedaří. Prvoligoví hokejisté Berouna si proti Hradci Králové připsali čtvrtou porážku v řadě (1:2) a klesli na poslední místo ve skupině Západ. Porážka může Medvědy mrzet o to více, že si Hradec z Berouna odvezl své vůbec první letošní body.

"Osobně jsem takový výkon od Hradce nečekal. Na to, že neměli ani jeden bod, tady hráli výborně," uznal berounský kouč Vladimír Bednář.

A co je horší: musel také připustit, že ve hře jeho svěřenců jsou pořád velké rezervy.
"Našim stěžejním problémem jsou přesilovky. Ty dneska rozhodují zápasy a my momentálně nemáme hráče, který by v nich na sebe vzal zodpovědnost a dal gól," tvrdil Bednář.

Medvědi byli lepší pouze prvních pět minut zápasu, kdy z přesilovky čtyř proti třem vytěžili vedoucí gól.

Ale to bylo z jejich strany vše. Východočeši byli ve zbytku zápasu lepší, často přiváděli obranu Berouna do úzkých a skóre otočili ve svůj prospěch.

Klíčovým hráčem byl pro hosty útočník Domin, který nejprve připravil vyrovnávající gól pro Haluzu a ve 43. minutě sám vstřelil vítěznou branku Hradce.

Špatnou produktivitu Berouna by mohla možná už zítra v Havlíčkově Brodě vyřešit posila do útoku.

"Už několik dní s námi trénuje plzeňský Michal Straka. Pokud jej získáme, slibujeme si od něj zvýšení kvality v útoku - a tím pádem i v koncovce," vzhlíží Bednář s nadějemi k šestatřicetiletému veteránovi.

Problémy však nastaly Berounu i v obranných řadách, protože k dlouhodobě zraněnému Kamešovi se přidali po sobotním zápase i Jelínek s Gudasem.

"Angažovali jsme Roberta Horáka, který hrál ve Vsetíně a loni v Číně. Zranění Jelínka vypadá vážně, Gudas by měl ve středu nastoupit," věří Bednář.