Hráči Jihlavy slaví gól v síti Pardubic.

Hráči Jihlavy slaví gól v síti Pardubic. | foto: Luboš Vácha, MAFRA

Vyhráli jsme zaslouženě, hodnotil derby jihlavský útočník Zeman

• 0
Poslední derby Vysočiny v základní části letošní Chance ligy odstartovala výrazně lépe Horácká Slavia Třebíč, která šla v domácím souboji s Jihlavou po dvou slepených gólech už ve 4. minutě do vedení 2:0. „Začátek nebyl takový, jaký jsme si představovali. Úvod jsme zaspali,“ byl si dobře vědom jeden z jihlavských útočníků Adam Zeman.

Jak ale minuty přibývaly, začala být Dukla čím dál tím živější a ještě dřív, než skončila první část, byl stav nerozhodný 2:2.

„Srovnali jsme i rychlost a od druhé třetiny už jsme potom byli lepší. Třebíč jsme přehrávali,“ měl jasno sedmadvacetiletý dlouholetý hráč jihlavského klubu, který se do sestavy Dukly vrátil po několikazápasové pauze.

„Byl jsem nemocný, ale už je to zase v pohodě,“ ujišťoval Zeman.

Právě on byl nakonec tím, který si v bitvě dvou regionálních rivalů připsal na konto vítěznou trefu. Svůj gól vstřelil ve 49. minutě, kdy zvyšoval náskok hostů na 4:2. A po šedesáti minutách se Dukla radovala z výhry 6:3.

„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ nepochyboval aktuálně devátý nejproduktivnější jihlavský hokejista prvoligové sezony 2018/19.

Zatímco Dukla suverénně vládne soutěži, Třebíč pořád marně buší na dveře vedoucí do play off. Každopádně v sobotu se na její domácí zápas přišlo podívat více než tři a půl tisíce diváků.

„Myslím, že víc lidí už by se tam asi nevešlo, bylo plno. Hodně fanoušků přijelo i z Jihlavy, takže atmosféra byla fakt parádní, super,“ rozplýval se Zeman.

Už dnes večer čeká na Duklu, která vede tabulku s náskokem deseti bodů před druhým Vsetínem, další prvoligový zápas. V dohrávce 34. kola přivítá Jihlava před vlastním publikem nejhorší tým Chance ligy - Trhače z Kadaně.

„Chceme na ně vletět hned od začátku, dát jim pár gólů, abychom se zbytečně netrápili,“ předložil Adam Zeman jasný plán na zisk dalších tří bodů.

Finále MS 2024 Česko - Švýcarsko proběhne v neděli od 20:20. Utkání o bronz mezi Švédskem a Kanadou od 15:20. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.