Olomouc - Brno: závar před olomouckou brankou

Olomouc - Brno: závar před olomouckou brankou - Závar před olomouckou brankou. | foto: Libor Teichmann, MF DNES

10:2. Olomoučtí hokejisté měnili svůj rekord

• 0
10:2. Těžko uvěřitelný výsledkem zdolali hokejisté Olomouce v posledním kole první ligy Jihlavu. Hanáci potřebovali tři body, aby si zajistili v předkole play-off s Havlíčkovým Brodem výhodu domácího prostředí. Podařilo se jim to vskutku přesvědčivým způsobem.

"V mužském hokeji si takovou výhru nepamatuji," usmíval se olomoucký útočník Tomáš Zbořil, autor jedné branky. Za Kohouty by si ji pamatovat ani nemohl. Včera totiž přepsali klubový rekord od postupu do první ligy. Překonali vítězství nad Berounem 9:2 z roku 2006. "Tak to je pěkné," těšila Zbořila změna kohoutích "nej".

O drtivé výhře Olomouce rozhodla hlavně druhá třetina. V té domácí dominovali poměrem 7:0. "Úplně Jihlava přestala hrát. Já si ale bohužel pamatuji ještě větší debakl. V extralize jsme dostali s Plzní na Spartě dvanáctku," přiznal obránce Ondřej Kříž, který se tak se čtyřletým angažmá v Olomouci rozloučil stylově.

"Slzička nebyla, ale na čtyři roky tady budu vzpomínat jenom v dobrém. Loučení mi vyšlo," uvedla posila Ústí nad Labem.

Skandování: Deset! Deset! vyslyšel v 45. minutě zadák Martin Vyrůbalík. Zakulacené skóre nejlépe vystihuje nasazení Jihlavských. Ti se sice před vyřazovací části sezony nezranili, přesto by na nich mohl olomoucký výprask ulpět i v play-off.

"Co na to říct? Je lepší dostat desítku, než prohrát 2:3," domníval se kouč Dukly Josef Augusta. "Ovšem vypovědělo to něco o charakteru hráčů." Diváci se bavili mexickými vlnami i krásnými akcemi. Jediné, co vidět nemohli, byli střety, osobní souboje.

"My nemáme hráče, abychom hráli takhle. Chcete kanadský hokej?" ptal se Augusta na tiskové konferenci. "Jsme Češi, musíme hrát náš hokej," odpověděl si.

Kohouti si před play-off výrazně vylepšili osobní statistiky. Čtyři body zaznamenal Milan Ministr a to ho trenéři do třetí třetiny ani nepustili.

"Tolik branek samozřejmě hodnotíme pozitivně, ale v žádném případě to nepřeceňujeme. Od pondělí to bude o něčem jiném," měl jistě pravdu kouč Petr Vlk.

Hokejové MS 2024 probíhá od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým hraje v pražské základní skupině, kde jsou dále Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.