Znojmo - Liberec

Znojmo - Liberec - Znojemský útočník Jiří Dopita se raduje z gólu. Překonal libereckého brankáře Milana Hniličku. | foto: Radek Miča, MF DNES

Znojemští Orli udolali Liberec a vyrazili tabulkou vzhůru

• 1
Zkuste si udělat tabulku hokejové extraligy za posledních sedm kol. Kdo bude první? Možná nečekaně, ale rozhodně zaslouženě tým Znojemských Orlů. Ti včera udolali Liberec 4:3 a z této porce duelů mají 17 bodů. Proč, to včera opět dokázali.

"V první třetině nám ještě chyběl větší pohyb a důraz, ale ve druhé třetině už jsme Liberec přehrávali a ten rozdíl mohl být i vyšší, kdybychom využili vytvořené šance," povídal trenér Orlů Václav Baďouček. Zapomněl však také na výborný výkon brankáře Hniličky. Bez něj by se hosté vraceli domů s mnohem větším rancem.

Domácí opět praktikovali po celé utkání hru na tři útoky a znovu se to vyplatilo. I když se trenéři rozhodli jejich složení zase pozměnit. Po pauze, kdy po nevýrazných výkonech zahřívali střídačku, se už v pátek vrátili do sestavy Jaroslav Svoboda a Martin Růžička a oba byli hodně vidět. První se trefil jednou, druhý skóroval dvakrát.

"Samozřejmě ty hráče potřebujeme mít v zápasovém tempu, ale tentokrát to bylo opět tím, že někteří nehráli podle představ. Tak jsme to opět přeskládali. A asi dobře," pochválil se s šibalským úsměvem Baďouček.

Nakonec, proč ne? Výsledky, které Znojmo začalo sbírat před reprezentační přestávkou, mu teď může závidět leckterý kolega. Z otloukánka se stal postrach soupeřů. Včera Orli sice vyskočili jen o jediné místo, jsou jedenáctí. Ale! Na šestou Plzeň jim chybí už jen čtyři body. Takovou proměnu Orli prodělali během druhé čtvrtiny základní části.

"Je tu pohoda, víc si věříme, líp se nám trénuje," zářil střelec Růžička, který přesně vystihl rozpoložení obou včerejších soupeřů. "Oni chtěli ve třetí třetině něco vyprovokovat. A my jsme chtěli vyhrát." S tímhle cílem a předváděnou hrou mohou Orli brzy stoupat mnohem výrazněji.