Zlínský tým zklamal, na Spartu neměl

• 1
Zlín - V prvním utkání po olympijské přestávce se extraligoví hokejisté HC Hamé mohli výrazně přiblížit ke konečné třetí příčce, místo toho podali mizerný výkon. Se Spartou, která stále bojuje o play-off, prohráli 2:3. "Neodehráli jsme dobrý zápas," přiznal zlínský útočník Michal Trávníček. "V nejbližších dnech se máme o čem bavit," naznačil asistent zlínského kouče Jaroslav Stuchlík.

Třetí místo po základní části by vicemistr přesto měl udržet. Tři kola před jejím koncem má před čtvrtými Vítkovicemi pětibodový náskok.

"Ale nemůžeme se spoléhat, že zase někde ztratí body. Musíme si to uhrát sami," poznamenal útočník Peter Barinka před zápasy s Třincem, Kladnem a Pardubicemi.

Při hodnocení zápasu hledali hráči i trenéři aspoň nějaká pozitiva jen s obtížemi. Shodli se v jednom. V příštích zápasech musí hrát mnohem aktivněji a víc bojovat.

"Hráči předvedli špatné nasazení, podstoupili minimum osobních zápasů. Náš výkon byl naprosto bezkrevný, nežila ani střídačka," zlobil se Stuchlík, který ocenil pouze brankáře Murína. "Zabránil mnohem vyšší porážce," dodal zlínský asistent.

Zlínští hokejisté se trápili ve hře i v koncovce. Přestože v první třetině čtyřikrát sehráli přesilovku, neskórovali ani jednou. Gól vstřelil teprve v polovině poslední třetiny Barinka, v poslední minutě přidal druhou trefu Hamrlík. Jenže obě branky znamenaly pouhé snížení, Sparta obrat nedovolila. "Na srovnání už jsme měli málo času," podotkl Barinka.