Zlín utrpěl debakl od Pardubic

• 1
Zlín - Nejhorším možným způsobem zakončili extraligoví hokejisté HC Hamé třetí čtvrtinu extraligy. V domácím prostředí utrpěli debakl 0:5 od Pardubic. „Propadli jsme na celé čáře. Můžu jen poděkovat fanouškům, že bubnovali až do konce, i když jsme si to nezasloužili,“ řekl zlínský trenér Ernest Bokroš.

Pro domácí výběr začal zápas jako ve zlém snu. Po 57 vteřinách inkasoval poprvé, na začátku šesté minuty po třetím gólu Pardubic prchal brankář Murín z klece.

„K hokeji to patří. Něco jsme museli změnit,“ poznamenal Murín, který marně vzpomínal, kdy tak časně opustil branku.

Extraligovou jedničku nahradil host z Litvínova Kamil Jarina. Přestože s vypětím všech sil zlikvidoval několik možností úřadujícího mistra, brzy rovněž inkasoval. Hosté přidali v 10. minutě čtvrtou trefu. „Takový začátek jsem si nepředstavoval,“ přiznal Jarina, který přišel do Zlína výměnou za Martina Altrichtera.

„Po deseti minutách bylo rozhodnuto,“ smutnil Bokroš. „Nikomu to nešlo, ani jeden hráč neobstál.“

Domácí hokejisté se snažili vstřelit aspoň čestnou branku, ale v koncovce byli bezradní. Pardubice využily psychické pohody a soupeře k ničemu nepustily. „Suprově nám vyšel začátek a když jsem ve druhé třetině přidali pátý gól, bylo rozhodnuto,“ poznamenal pardubický útočník Petr Sýkora.

Ve Zlíně všichni doufají, že se nevrací doby novoročních krizí a že výpadek s Pardubicemi byl ojedinělým. Kouč dnes probere debakl společně s hráči u videa a začne přípravu na páteční bitvu se Znojmem. „Tento zápas ukáže, jestli opravdu šlo o krátkodobý výpadek,“ naznačil Bokroš.