Pavel Kubiš ze Zlína zkouší ohrozit třineckého brankáře Šimona Hrubce.

Pavel Kubiš ze Zlína zkouší ohrozit třineckého brankáře Šimona Hrubce. | foto: ČTK

Zlín přehrál lídra, má jen bod. Kluci musí mít dobrý pocit, chlácholí kouč

• 0
Tahle porážka hodně bolí. A bod je hodně chabou odměnou za výkon, který ve středu hokejisté Zlína proti Třinci vystřihli. Vedoucí tým extraligy po většinu zápasu přehrávali, přestříleli ho 36:22, nakonec ale museli skousnout porážku 2:3 v prodloužení. Vítězství jim sebral Martin Růžička poté, co pár sekund předtím trefil na opačné straně kluziště tyčku Lakatoš.

„I když jsme prohráli, lidé odcházeli spokojení. Kluci musí mít dobrý pocit, že hráli vyrovnaně s Třincem, který má tým našlapaný od první do čtvrté lajny,“ shrnul druhý kouč Zlína Martin Hamrlík.

Zatímco po předchozí domácí porážce od Brna tým zkritizoval, po prvním utkání po reprezentační přestávce převážně chválil. „Něco jsme ve hře změnili a bylo to tam,“ těšilo Hamrlíka.

Berani by si zasloužili nejméně o bod navíc. Suveréna soutěže zmáčkli jako už dlouho nikdo. Oceláři, kteří v předchozí čtvrtině prohráli pouze dva zápasy, chvílemi nevěděli, kam dřív skočit.

36 střel na branku vyslal Zlín ve středu na třineckou branku. Hostům povolili 22 střel.

Nápor Zlína gradoval ve druhé třetině. Ve druhé reklamní pauze vedli domácí na střely na branku 15:3(!), jenže se ujala pouze bomba Noska po přiťuknutí Lakatoše v čase 24:05.

Druhý gól visel ve vzduchu především při vyloučení Kovařčíka. Fořt ale v pádu netrefil odkrytou klec, další šance pochytal ve středu výtečný gólman Hrubec.

Hostům stačilo k vyrovnání krátké vzepětí před druhou sirénou; 52 sekund přes přestávkou dostal puk za Sedláčkova záda pozdější třinecký hrdina Růžička.

Zlín musel dotahovat. Zatímco dělovku jeho obránce Valenty zastavila branková konstrukce, v polovině závěrečné periody nechytatelně tečoval kotouč pod víko slovenský bek Gernát.

6 bodů z devíti možných získal Zlín ve třech letošních vzájemných duelech.

Domácí, kteří v závěrečném dějství stáhli hru na tři útoky, odpověděli za čtyři minuty v početní výhodě, na konci pohledné kombinace zakončoval Lakatoš. Liberecký host se brankově prosadil poprvé od svého příchodu do Zlína a v prodloužení mohl svůj výkon korunovat vítězným zásahem.

Jenže to nevyšlo. „Je hezké, že jsem dal první gól v sezoně, ale mohl jsem zápas rozhodnout. Škoda, máme jen bod. Jsem zklamaný,“ řekl Lakatoš.

Zlín tak podlehl Třinci po předchozí sérii čtyř vítězství. O další extraligové body bude bojovat v pátek v Litvínově, na který má na devátém místě náskok jednoho bodu.