Zklamaný nejsem, tvrdí havířovský Peštuka

Havířov - Až nešťastná teč prostějovského brankáře Chlada, který si do vlastní branky srazil nahozený puk, zachránila extraligový Havířov před blamáží. Prostějov sehrál v hokejovém poháru s o třídu výš hrajícím sokem vyrovnaný zápas a podlehl až v prodloužení 4:5. "Čekal jsem, že to nebude jednoduché. Jsem z Prostějova, takže jsem věděl, že se na nás budou chtít doma vytáhnout," přiznal asistent havířovského trenéra Ivo Peštuka. "Zklamaný z výkonů hráčů ale nejsem."

Domácí šli do souboje nebojácně a už v první třetině si vypracovali několik slibných příležitostí. Hosty hodně držel nový gólman Pavel Cagaš, musel předvést pár pohledných zákroků. "Na začátek sezony se hrál hodně kvalitní a rychlý hokej," říká Peštuka.

V 16. minutě udeřil Havířov, pod břevno se efektně trefil Bacul. Tři minuty po přestávce bylo vyrovnáno. Havířovský gólman nepřesně rozehrál a Černý bez problémů vrátil puk do prázdné branky. Tento gól rozpoutal ve druhé třetině pořádnou přestřelku. Ve 27. minutě Javínovu dělovku dorazil do prostějovské branky Zdráhal. Po minutě však bylo opět vyrovnáno, když Palinek dorazil ránu Černého.

V závěru již obě mužstva myslela především na obranu. Nastavení vyšlo lépe Havířovu. Nejprve přestál několik nepřehledných situací před vlastní brankou, ale nakonec se po šťastném gólu radoval z postupu do dalšího kola českého poháru. I přes porážku vyprovodil slušně zaplněný prostějovský stadion své hráče dlouhým potleskem.

"Byl to náš vůbec první zápas, kluci hráli zodpovědně a s nasazením," dodal Peštuka.