NENÍ TO GÓL. Liberecký Michal Bulíř plzeňského brankáře Adama Svobodu

NENÍ TO GÓL. Liberecký Michal Bulíř plzeňského brankáře Adama Svobodu nepřekonal. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Zelenáč Bulíř si zahrál na Nedvěda. Vedl si znamenitě

• 0
Je mu dvacet, v extralize se teprve otrkává, přesto dostal těžký úkol: nahradit zraněného kapitána Petra Nedvěda. Michal Bulíř si při své premiéře v elitní liberecké lajně vedl znamenitě.

Právě on měl velký podíl na středečním domácím vítězství hokejistů Liberce nad Plzní 2:1 po prodloužení. První gól sám vstřelil, u toho druhého si připsal asistenci.

"Jsem rád, že jsem dostal šanci místo Petra Nedvěda, i když zranění mu nikdo nepřejeme. Myslím, že jsem nepodal špatný výkon," usmíval se nadějný mladík.

Doteď nastupoval ve čtvrté řadě s dalšími libereckými talenty. Najednou se přesunul do té první mezi zkušené mazáky Bartoviče a Kudrnu.

"Je rozdíl, když hrajete čtvrtou lajnu a jdete párkrát na led. Teď jsem pořád v tempu, a tím roste i sebevědomí," říká Bulíř. "Zápas byl z naší strany skvěle odehraný, měli jsme spoustu šancí."

Liberec ve středu večer doma dlouho prohrával. Vyrovnávací gól Bulíře šest minut před koncem však poslal zápas do prodloužení.

Byla to první extraligová trefa libereckého mladíka před domácím publikem, okamžitě proto ukradl puk z ledu. "Hodil jsem ho na tribunu známému," vyprávěl pak v útrobách arény. "Je to krásný pocit vstřelit gól před domácími diváky, když vyvolávají vaše jméno."

Naskočit do prvního útoku předního týmu extraligy, navíc místo zraněné hvězdy Nedvěda, z toho se jednomu může zatočit hlava.

Michal Bulíř to však zatím zvládá v pohodě. "O tom, že budu hrát místo Petra, jsem věděl dopředu. Snažil jsem se na to připravit a brát to s klidem. Myslím, že se mi to povedlo." V týmu je pořád benjamínkem a před zkušenějšími spoluhráči z první lajny má respekt, i když ne přehnaný. "Samozřejmě, že musím Bartoviče s Kudrnou poslouchat, ale jsou to super hráči a hraje se s nimi parádně," směje se.

ZÁKROK. Liberecký Michal Bulíř puk za plzeňského brankáře Adama Svobodu neprotlačil.

Michal Bulíř pochází ze sportovní rodiny. Jeho otec Petr v devadesátých letech střílel góly za fotbalový Slovan Liberec. K hokeji Michala už ve třech letech přivedl jeho dědeček Jaroslav Kasík, známý funkcionář místního klubu.

V mládežnických kategoriích patřil Michal Bulíř k nejlepším a extraligovou premiéru zažil před Vánocemi 2009, kdy mu bylo osmnáct let. Pevnější místo v sestavě Bílých Tygrů si však vybojoval až v této sezoně.

Start v elitní lajně Bulířovi vyšel. Jak bude pokračovat, to napoví už páteční utkání 27. kola extraligy, v němž Bílí Tygři hostí Třinec. Liberečtí chtějí přidat už třináctou domácí výhru v řadě.