Vyrovnaný duel skončil lépe pro Zlín

• 100
Zlín - Zápas plný zvratů skončil šťastněji pro Zlín. Plzeňští se moc snažili, ujali se dokonce vedení, ale po první třetině prohrávali. Dlouho se zdálo, že utkání spěje k prodloužení. Pak ale využil přesilovku Hamrlík. Gól paradoxně nabudil hosty, kteří si vytvořili obrovský tlak a vyrovnali. V prodloužení rozhodl zlínský kanonýr Balaštík.

Utkání jsme sledovali v on-line reportáži ZDE

Domácí zahájili mnohem aktivněji než v prvním měření sil, po Leškově přiklepnutí na Balaštíka se ale vyznamenal plzeňský gólman Málek, který zlikvidoval i dalekonosnou Zubíčkovu střelu.

Západočeši znovu s Dobroněm a už také s obráncem Dobrovolným, jemuž vypršel dvouzápasový disciplinární trest, jakoby se poučili, že otevřenou partii se Zlínem hrát nemohou. Zahustili střední pásmo a trpělivě vyčkávali na svoji šanci, která přišla nečekaně brzy. Matějovský našel na pravé straně volného obránce Nedomu, jenž namířil přesně k tyči.

Plzeň tedy stejně jako v prvním utkání vedla, ale dlouho se neradovala: za minutu srovnal nekrytý Leška. Západočeši přitvrdili, s čímž se osobně seznámil zlínský střelec dvou branek v úvodním zápasu Barinka, za něhož na čas naskočil do hry
Weissmann.

Až Málkův faul, za který pykal na trestné lavici Kracík, pomohl domácím do vedení. V přesilovce se prosadil Balaštík a třetí gól mohl přidat Kapusta, avšak plzeňský
brankářský fenomén se tentokrát vyznamenal.

Úvod druhé dvacetiminutovky patřil hostům. Špaňhel s Kracíkem obléhali domácí branku, ale uspěl až střelec Josef Straka, který zpoza branky nachytal dezorientovaného domácího gólmana Murína a vyrovnal. Západočechy tento fakt povzbudil a ucítili svoji šanci.

Málek je podržel při šanci Lešky, Vlacha a Veselého, na druhé straně však i Murín dokazoval svoje kvality: po Dobroňově akci dokonce v oslabení akrobaticky vleže zabránil cestě puku do branky.

Plzeňský důraz domácím nevoněl, Matějovský v přesilovce a po něm Michal Straka v dobrých střeleckých pozicích dokonce sahali po vedoucím gólu.

O 2. duelu Sparta - Slavia čtěte ZDE

Úporná bitva o každý kousek ledu pokračovala i v závěrečném dějství. Leška s Kapustou ještě svoje šance promarnili, obránce Macholda odkulhal po nárazu do branky z ledu a až v další početní výhodě za šest plzeňských hráčů v poli strhl vedení na stranu domácích nejproduktivnější bek extraligy Martin Hamrlík.

Rozjásané tribuny už slavily druhé vítězství, když Vostřák objel branku a střelou švihem k bližší tyči potřetí prostřelil zlínského gólmana. Sudí Minář raději celou situaci zkonzultoval s videorozhodčím, aby následně branku uznal.

Utkání tak dospělo do prodloužení, v němž nejprve promarnil svoji šanci Josef Straka a na druhé straně se blýskl Málek bravurním zákrokem při Okálově střele v přesilovce čtyři na tři.

Už se zdálo, že rozhodnout budou muset samostatné nájezdy, když Balaštík zachytil v útočné třetině puk, proháčkoval s ním až před Málka a střelou na vyrážečku rozluštil dramatickou zápletku.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Vítězství je důležité a počítá se stejně jako včerejší vysoká výhra. Od stavu 2:2 nás ale Plzeň dostala pod tlak, hrála velice dobře a o našem úspěchu dnes možná rozhodl i kousek štěstí. Kluci sice dřeli, ale soupeř měl také několik šancí a mohlo to dopadnout i jinak."
Jiří Kučera (Plzeň): "V porovnání s prvním zápasem, v němž jsme nehráli tak dobře, si myslím, že dnes jsme nebyli horší. Přesto jsme prohráli, takový je hokej. Byl to tvrdý, ale férový zápas. Teď jsou před námi dvě utkání v Plzni, uvidíme."

Dále čtěte: Málek svůj boj s elitní řadou nevyhrál

Zlín - Plzeň 4:3 v prodloužení (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky:
6. Leška (Balaštík, Blaťák), 14. Balaštík (M. Hamrlík), 54. M. Hamrlík (Leška), 68. Balaštík - 5. Nedoma (Matějovský), 26. J. Straka (Andrašovský), 57. Vostřák (Matějovský). Rozhodčí: Minář, Venglář - Chytil, Unzeitig. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:0. Diváci: 7382. Stav série: 2:0.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík (4.-6. J. Dlouhý), Macholda, D. Nosek, Zubíček - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, M. Hlinka, Jenáček - M. Okál, Vlach, Kapusta, od 14. min. navíc Weissmann. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Plzeň: Málek - Cartelli, M. Výborný, Dobroň, Mazanec, Nedoma, Krajíček, Dobrovolný - Paroulek, J. Straka, Andrašovský - Vostřák, Michal Straka, Matějovský - M. Dvořák, Špaňhel, Kracík, od 21. min. navíc Šaffer. Trenéři: Přerost, Kučera.

Brankář Roman Málek kryje puk, doráží na něj Jaroslav Balaštík.

Hráči Plzně se radují z prvního gólu v zápase.