Vsetín ztratil obě premiéry, je bez bodu

Vsetín - Propad v přesilovkách připravil vsetínský tým už podruhé o solidní výsledek. Pět ze šesti střel, které brankář Radovan Biegl pustil v zahajovacích kolech, se ujaly při nerovném rozložení sil. V pátek ho stály výsledek v Kladně dvě neubráněná oslabení, v neděli tým nestačil poprvé doma na Znojmo. A znovu nejvíc při hře čtyři na pět.

O zápasech 2. kola hokejové extraligy čtěte ZDE

Kladno triumfovalo v pátek dvěma zásahy, nedělní soupeř Znojmo strhl vývoj na svoji stranu za necelých 23 minut třemi precizně zahranými signály.

„Jde to na vrub nervozitě a ztrátě disciplíny, především u nezkušených mladíků,“ vysvětluje Zdislav Tabara, trenér nejmladšího výběru soutěže.

Jak z toho ven? V úterý čeká na mladíky další těžká zkouška, tentokrát v Holešovicích se Spartou. „V tréninku je to jiné než v plné zátěži,“ vysvětluje Tabara.

„Vite, v přípravě chybí tlak, vládně pohoda. V utkání pak stačí, když přijdou dvě tři rychlé přihrávky. To pak beci rychleji propadnou, celý obrazec se hroutí a jde chyba na chybu. Zatím nemáme tým, který si tyto situace dokáže pohlídat...“

Znojemští, i když strhli vývoj na svoji stranu rázně, jako by hráli na výhru také v počtu trestů. To se jim nakonec podařilo. Hlavní rozhodčí Venglář udělil celkem 22 menších trestů (10:11).

Deset minut odseděli za protesty Roman Stantien a znojemský Jan Snopek. Navíc pět minut a do konce utkání dostal ve 34. minutě za faul na domácího Ondřeje Němce útočník Milan Procházka. „Němec měl puk přikrytý v náručí, a když si ho pouštěl, tak do něj Procházka v předklonu narazil. Naštěstí byl jen chvíli otřesen,“ popsal nepřiměřeně tvrdý zákrok trenér Tabara.

Vítězný tým neměl daleko k ráně, asistent Milan Skrbek přiznal, že hráči se nechali vyprovokovat. „Na druhou stranu - i když jsme už po dvanácti minutách měli na lavici
čtyři vyloučené, stihli jsme nastřílet dva góly v přesilovce a jeden ze hry pět na pět. Podržel nás také výborný brankář Tomáš Duba.“

Znojemští přicestovali do Vsetína bez útočníka Jána Pardavého, bývalého vsetínského šampiona. Křídelní útočník si v prvním utkání sezony s Litvínovem narazil rameno. „Není to naštěstí nic vážného, v pátek by už mohl nastoupit,“ upřesnil asistent Skrbek.