Pavel Kašpařík (uprostřed, ještě v dresu Českých Budějovic) číhá na přihrávku před sparťanským gólmanem Michalem Neuvirthem. Vpravo sparťan Radek Philipp.

Pavel Kašpařík (uprostřed, ještě v dresu Českých Budějovic) číhá na přihrávku před sparťanským gólmanem Michalem Neuvirthem. Vpravo sparťan Radek Philipp. | foto: Martin Bureš, MF DNES

Jsem rád, že zlé už je za mnou, říká útočník Pavel Kašpařík

  • 0
V novém klubu má za sebou dva zápasy, v pátek útočník Pavel Kašpařík v plzeňském dresu "odkroutí" další v Liberci. "Jsem rád, že po nedělním utkání s Vítkovicemi přijde reprezentační pauza. Budu mít další týden k tomu, abych se s týmem sžil ještě víc," říká 33letý centr.

Rodák z Písku v extralize prošel Spartou, Karlovými Vary, Libercem, Zlínem, mihl se i v Havířově a poslední dvě sezony odehrál na jihu Čech. Jenže tam s ním nový kouč Mountfieldu Draisaitl přestal počítat, Kašpaříka vysvobodila až nabídka Plzně.

Martiny a Martinové mohou fandit zdarma

Na nedělní zápas Plzeň - Vítkovice mají všichni Martinové a Martiny vstup zdarma! Klub připravil tuto akci v souvislosti se svátkem kapitána Škody Martina Straky.

Slaví jej 11. listopadu, ale příští týden má extraliga reprezentační přestávku, proto se akce připravila na nedělní zápas. Martiny a Martinové si ale musí vyzvednout vstupenku Zadarmo na pokladně ČEZ Areny, stačí mít občanský průkaz či rodný list.

"Když mi agent řekl, že má Škodovka zájem, měl jsem hned jasno. A doufal, že to vyjde," popisuje útočník, který byl u tří titulů v dresu pražské Sparty.
 
Vlastně celý měsíc jste byl bez zápasového rytmu, trénoval jste sám. Byl to velký problém?
Ta pauza byla opravdu dlouhá a jsem moc rád, že skončila. Že jsem zpátky v procesu, že můžu každý den žít s týmem.
 
Jak jste to snášel?
Musím přiznat, že to pro mě byl zpočátku šok, ze kterého jsem se pár dnů probíral. Hlavně jsem nevěděl, jak dlouhá ta pauza bude. Mohl jsem jen doufat, že se to vyřeší co nejrychleji. Život v kabině mi hodně chyběl a jsem rád, že je to za mnou.
 
Váš konec v Českých Budějovicích neproběhl příliš v dobrém, trenér Peter Draisaitl s vámi přestal počítat, prý jste se nehodil do jeho koncepce. Co všechno rozchod na jihu Čech ovlivnilo?
(zamyslí se) Mně se o tom už ani mluvit nechce. Já to hodil za hlavu, snažím se zapomenout a dívat se dopředu. Tahle minulost jako by už neexistovala. Měl bych k tomu samozřejmě co říci, nebylo to příjemné a mám na to jiný pohled než někteří lidé v Budějovicích. Ale nechám to být. Chci se soustředit na to, co mě čeká v Plzni. Co tady čeká celý mančaft.
 
Přál jste si jít do Plzně i proto, kde se teď pohybuje v tabulce?
Hlavně kvůli ambicím klubu, které jsou hodně vysoké. To, že jsme teď v tabulce první, je sice krásný, ale nic extra to v tuhle chvíli neznamená. Ale samozřejmě je to pro mě snazší, přijít do týmu, který šlape, je v laufu a kde je pohoda.
 
Většina hráčů v plzeňské kabině neví, co je to radost z titulu. Vy máte se Spartou hned tři. Lze tím nějak spoluhráče "nakazit"?
(úsměv) Ale tady je dost hráčů, kteří získali spoustu trofejí a dobře vědí, co je to vítězství. A na konci října nemá smysl bavit se na téma titul. K němu vede složitá, dlouhá a trnitá cesta. A je teprve před námi.
 
Trenéři vás zařadili do důrazné řady s křídly Dvořákem a Hollwegem. Jak si vy tři vyhovíte?
Herní pauza se na mně projevila víc, než jsem čekal. Skočil jsem do toho po jednom tréninku v Pardubicích, je to ode mě zatím takové nerozehrané, zatvrdlé. Necítím se extra dobře. Vrátím se k tomu, že příští týden je volno. Bude prostor potrénovat a věřím, že si to sedne víc. Máme si ještě co říct – jak řešit herní situace, co kdo na ledě bude dělat. Je na čem pracovat.
 

Klub Z S B
1. HC Oceláři Třinec 12 46:35 21
2. HC Kometa Brno 10 27:23 21
3. BK Mladá Boleslav 11 34:25 20
4. HC Sparta Praha 10 43:31 19
5. HC Škoda Plzeň 10 40:32 19
6. Bílí Tygři Liberec 10 45:40 19
7. HC Energie Karlovy Vary 11 36:33 18
8. HK Mountfield Hradec Králové 11 32:32 18
9. HC Vítkovice Ridera 12 29:39 16
10. HC Olomouc 11 20:29 13
11. Rytíři Kladno 9 30:36 12
12. HC Dynamo Pardubice 11 26:33 12
13. HC Verva Litvínov 11 28:35 11
14. PSG Berani Zlín 11 28:41 6
podrobná tabulka