JE TAM! Viktor Ujčík (vpravo) se se spoluhráči raduje z gólu do sítě Pardubic.

JE TAM! Viktor Ujčík (vpravo) se se spoluhráči raduje z gólu do sítě Pardubic. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Ujčík se stal střeleckým rekordmanem. Ale radost nemám, řekl

• 7
Pardubicím dal dva góly, čímž se stal historicky nejlepším střelcem hokejového play-off. Nasázel v něm soupeřům už 54 branek. Nadšený z toho ale moc nebyl, jelikož jeho Vítkovice ve druhém letošním semifinále doma prohrály 2:3.

"Hokej už hraju asi čtyřicet roků, takže se občas trefím," usmál se útočník Viktor Ujčík, který překonal sparťana Jiřího Zelenku. "Moje góly ale bohužel nic neřešily."

Přitom jste hráli dlouhou přesilovku pět na tři.
Tu jsme měli využít a bylo by vyrovnáno na 2:2. To byl klíčový moment. Měli jsme při ní spoustu střel, Malík pálil jako u Verdunu, ale gólman Pardubice podržel.

V jednu chvíli jste už ale zvedal ruce. Viděl jste gól?
Jenom v první chvíli. Přihrál jsem přes brankoviště a obránce si puk málem píchnul do vlastní branky.

Vy sám jste měl na začátku třetí třetiny šanci vyrovnat. Mrzí vás, že to nevyšlo?
Bylo to v plné jízdě a mimo moji osu. Nestihl jsem dát ruce podél těla a už jsem nedokázal puk bekhedem usměrnit.

Přitom jste Pardubice přehrávali, především v první třetině. To je k vzteku, ne?
Chtěli jsme je trošku překvapit a vlítnout na ně od začátku. Herně se nám to povedlo, ale bohužel jsme to nevyjádřili góly a to nás stálo zápas.

Na konci jste zkoušeli hrát bez brankáře, věřil jste ve vyrovnání?
Hlava by chtěla, ale vždycky se nepodaří to, co si řekne člověk v kabině. Musíme na druhou stranu Pardubicím přiznat, že zvládly třetí třetinu hodně dobře, aktivně a bylo vidět, že v play-off hrají skvělý hokej.

Teď vás čekají utkání venku. Jak si po úvodních duelech věříte?
Bude to těžké, ale náš cíl je jedno vítězství. Myslím, že se můžeme každému hrdě podívat do očí, protože jsme makali, co to šlo. Sice jsme prohráli, ale tak to někdy chodí.