Znojmo: Jiří Trvaj

Znojmo: Jiří Trvaj - Znojemský brankář Jiří Trvaj levým betonem zastavil nepříjemnou střelu a teď rychle schovává puk pod lapačku. | foto: Radek Kalhous, MF DNES

Trvaj: Na ledě byl jen jeden tým. Znojmo

• 7
Pardubice - Opět byl jedním z pilířů, na kterém mužstvo postavilo úspěch. Znojemský brankář Jiří Trvaj podal vynikající výkon a po pátém čtvrtfinále hokejového play-off s Pardubicemi byl v dobré náladě. Během rozhovoru se dal několikrát do smíchu, když na něj spoluhráči dělali opičky. "Dneska všichni viděli, že na ledě byl jenom jeden tým. Znojmo," řekl.

"Od první do poslední minuty jsme hráli aktivně dopředu a výborně dozadu. Vítězství jsme si jednoznačně zasloužili," pochvaloval si Trvaj.

Říká se, že se v sérii mohou týmy těžko něčím překvapit. Vám se to přesto povedlo, Pardubice jste dokonale zaskočili. Vůbec vás nemohly dostat pod takový tlak jako v prvních dvou zápasech. Čím to?
Určitě měly v úmyslu nás tlačit, ale nepovedlo se jim to. Důležité bylo, že jsme se ze začátku nenechali zamáčknout před vlastní branku a byli aktivní v útoku. A když se nám podařilo vstřelit gól, Pardubice byly hodně zaskočené.

Hodně důležitý byl i druhý gól na začátku prostřední části. Cítili jste se potom ve větším klidu?
Samozřejmě. Pardubice byly potom dost nervózní a my jsme si zápas už pohlídali. Vyhráli jsme zcela zaslouženě. Do poslední minuty jsme předváděli vynikající výkon.

Měl jste míň práce než v prvních dvou zápasech v Pardubicích?
Zcela určitě. Dneska to byl stoprocentní výkon od každého kluka na ledě. Ten výsledek je vypovídající.

Za stavu 0:3 na zápasy vám už skoro nikdo nevěřil. Jak vnímáte změnu atmosféry?
Nikdy není konec, dokud se nevyhrají čtyři zápasy. Říká se, že ten poslední krok je nejtěžší. Za stavu 0:3 jsme neměli už co ztratit. To nám asi pomohlo.