Momentka z extraligového utkání Plzeň - Litvínov

Momentka z extraligového utkání Plzeň - Litvínov | foto: Jiří Bervida, MAFRA

Trenéři Litvínova na něj vsadili a z Fraňka se stal v Plzni hrdina okamžiku

• 0
Ze šesti samostatných nájezdů se hned pět střelců prosadilo. Až ten poslední z nich, plzeňský útočník Vlasák, ztroskotal na litvínovském brankáři Fraňkovi. Ten vyrazil puk pravým betonem a za chvíli se ocitl v klubku spoluhráčů. Litvínov si z Plzně odvezl dva body za výhru 4:3 po nájezdech.

A Franěk se stal hrdinou okamžiku. Po celý zápas i při prvních dvou nájezdech totiž stál mezi tyčemi jeho kolega Hübl. "Bylo to momentální rozhodnutí, poslat Fráňu na poslední nájezd. Hübl chytal celé utkání výborně, ale Fráňa trošku zná Vlasyho ze Slavie. Proto jsme se v tu chvíli spontánně rozhodli," uvedl litvínovský kouč Robert Reichel.

Stejný manévr zkusila jen chvíli předtím i Plzeň. Poté, co Mazance překonali Jánský i Ručinský, poslal kouč Jelínek mezi tyče dalšího mladíka Halmošiho. Jenže ani on neuspěl, nájezdový specialista Jenáček jej překonal střelou k levé tyči.

"Dneska nám scházela lehkost. Měli jsme tam sérii přesilovek v první třetině, ve kterých jsme to mohli rozhodnout. Bohužel se nestalo, pak už to trošku byla křeč. A jim parádně zachytal Hübl, dnes to byl jeho zápas," mínil útočník Indiánů Michal Dvořák.

6:2, to byl poměr vyloučených v úvodní třetině. Jenže gól nepadl. "Ty přesilovky nám spíš uškodily, pak to byla křeč," povzdychl si plzeňský kouč Marian Jelínek.

Hosté udeřili v polovině utkání, kdy Černý šťastnou střelou překonal Mazance. Až pak Plzeň dokázala využít početní převahu. Vlasák ve 31. minutě překvapivou střelou k bližší tyči vyrovnal. A když v čase 35:12 po rychlém brejku znovu přetočil skóre litvínovský Jánský, za 125 vteřin v další přesilovce šikovnou tečí vyrovnal Duda na 2:2.

Plzeň ve třetí třetině sahala i po vítězství. V 53. minutě potřetí skórovala při vyloučení litvínovského hráče, po akci Dudy s Vlasákem zblízka poslal puk do sítě Straka. Jenže i hosté dokázali bleskově odpovědět. Po přihrávce Lukeše zpoza branky pálil přesně Kubát. "Kluci odvedli vynikající práci v defenzívě, především v oslabení. Smekám před nimi, pro nás jsou to důležité dva body," prohlásil kouč Severočechů Reichel.

Zato Plzeň nezvládla další přímý souboj s týmem okolo desáté pozice. Na tu po včerejšku stále ztrácí 10 bodů. "Je nám jasné, že pokud s tím během příštích sedmi osmi utkání nepohneme, už se nám ztráta bude špatně dotahovat," uvedl Jelínek. Týmu dal v reprezentační pauze dva dny volna, pak se znovu sejde k tréninku.