Pardubický Tomáš Zohorna (vpravo)  uklidňuje brankáře Milana Kloučka.

Pardubický Tomáš Zohorna (vpravo) uklidňuje brankáře Milana Kloučka. | foto: ČTK

Sesypali jsme se a je po sérii, smutnil pardubický útočník Zohorna

• 0
Plán pardubických hokejistů rozhodně nebyl odevzdat Boleslavi čtvrtfinále v nejkratším možném čase a pakovat se po prohře 0:4 na zápasy. V posledním utkání série to Dynamu docela dlouho vycházelo, přes polovinu zápasu bylo ve vedení, dokonce už 3:0, v poslední třetině ale přišel nepochopitelný blackout.

„Nevím, co se stalo. Sesypali jsme se a je po sérii,“ litoval útočník Dynama Tomáš Zohorna.

Středočeši totiž na začátku poslední třetiny snížili na 1:3 a v závěru první desetiminutovky třemi slepenými góly utekli do rozhodujícího vedení 4:3, které ještě v závěru gólem do prázdné brány zapečetil Jan Stránský.

Dvakrát 4:0! Liberec zachraňoval rychlý postup, Boleslav otáčela v Pardubicích

„Boleslav na poslední třetinu úplně změnila hru. Byla víc u nás, všechno střílela na bránu. My začali hrát trochu opatrně, hosté dali první gól a už byli na koni,“ zhodnotil Zohorna čtvrtý neúspěšný zápas v řadě ze svého pohledu.

Klíčový moment úterního střetnutí přišel v jednapadesáté minutě. Přemotivovaný útočník Dynama Anthony Camara, jenž v posledních dvou utkáních série dal hodně volný průchod svým emocím, se dopustil útočného faulu a Boleslav jej potrestala během osmatřiceti vteřin. Martin Ševc od modré čáry nahodil puk před branku do kanceláře Jakuba Kotaly a čtyřiadvacetiletý útočník svým pátým čtvrtfinálovým gólem otočil stav zápasu.

Pardubický Tomáš Zohorna (uprostřed) dotírá na boleslavského gólmana Jana Růžičku. Pomáhat se mu snaží Anthony Camara.

„V přesilovkách byl po celou sérii největší rozdíl. Chtěli jsme se v nich pořád držet naší hry ze závěru sezony, ale Boleslav nás dobře přečetla a vůbec nás nepouštěla do střel, spíš jsme si jen přihrávali,“ přemítal Zohorna.

Výsledkem byla doslova nulová úspěšnost Dynama v početních výhodách. Východočeši nedokázali využít ani jedinou ze sedmnácti. Boleslav naproti tomu proměnila osm přesilovek ze třiadvaceti a s úspěšností 34,78 % je v tomto ohledu druhá za třineckými Oceláři.

„Boleslav dávala góly, přesilovky zkrátka dnešní hokej rozhodují,“ řekl Zohorna.

I díky jeho příchodu do Dynama v závěru ledna nové vedení klubu hned v první sezoně vyhlásilo útok na medaile, Zohorna však kvůli „neúspěchu“ lano určitě shánět nebude. „Jsem hodně rád, že jsem se mohl na zbytek sezony vrátit a být tu zase s klukama. Konec mě mrzí, protože náš tým má minimálně na semifinále, ale Dynamo je dobře složené. Příští rok bude ještě silnější,“ nepochyboval 33letý forvard.