Sacha Treille v kladenském dresu | foto: Profimedia.cz

Pozor, Treille pálí. Navrátilec rozhodl hattrickem o výhře Kladna

• 2
Někteří potřebují čas, aby se dostali do tempa, ale francouzskému útočníkovi Sachovi Treillemu extraligový začátek mimořádně svědčí. Navrátilec do Kladna už Rytířům pomohl gólem ve druhém kole ve Zlíně a pátek proti Vítkovicím nasázel hattrick. Po dvou brankách ze hry se jako jediný trefil i v nájezdech a Středočeši díky němu vyhráli přestřelku 6:5.

"Ve druhé třetině jsme úplně přestali hrát. Za dva body musíme být rádi," řekl pětadvacetiletý útočník, jenž se do Kladna vrátil po dvou a půl letech v pražské Spartě.

Čím si vysvětlujete, že se zápas proměnil v takovou kanonádu?
Bylo to vážně takové nahoru-dolů. Začali jsme dobře, ale třígólové vedení nás asi uspalo.

Co se s vámi stalo?
Ve druhé třetině jsme přestali hrát, což si v extralize nemůžeme proti nikomu dovolit. Vítkovice mají výborný tým a vrátily se do zápasu. Bylo to pro nás těžké a musíme být rádi, že máme dva body.

Přesto, nemrzí vás, že jste přišli o tříbodovou výhru?
Samozřejmě. Měli jsme vytěžit z dobrého začátku. Vždycky je důležité, když jako první dáte góly, zvlášť doma.

Co řeknete k osobnímu výkonu? S hattrickem musíte být spokojený.
Dostal jsem se do té pohody, jako když jsem hrál za Kladno před třemi lety. Cítím se tu dobře, fanoušci i trenéři mi dodali sebevědomí.

Věřil jste si na nájezd?
Chtěl jsem jít.

Takže jste se vyloženě přihlásil trenérovi?
To ne, nic jsem mu neříkal, ale přišel za mnou a já přikývl, že jsem připravený. Chtěl jsem týmu co nejvíc pomoct.

Deset gólů a nájezdy. To byla divočina

V minulých extraligových sezonách hokejisté Kladna při nájezdech výrazněji nevyčnívali, ale letos jim zatím vycházejí. Po předchozí výhře 4:3 po nájezdech ve Zlíně pokořili na penalty i Vítkovice. 6:5!

Skvělý zápas pro fanoušky, podstatně horší pro trenéry. Hokejisté Kladna v domácím zápase třetího extraligového kola předvedli s Vítkovicemi napínavou přestřelku. "Z taktického hlediska to byl od nás nejhorší zápas sezony, a přitom máme dva body," podivoval se asistent kladenského trenéra Petr Tatíček.

Byla to vážně divočina! Kladno nastoupilo do zápasu výborně, první třetinu přesvědčivě ovládlo 2:0 a krátce po začátku druhé části navíc proměnilo přesilovku. Místo jasného průběhu se tou dobou začalo rodit napínavé drama.

"Už po první třetině jsme se trochu báli našeho vedení. Předváděli jsme hru plnou chyb a hokej nebyl vedený v našich hlavách. Dělali jsme ohromné hrubky a hosté ukázali sílu mančaftu. Kombinační hrou zaslouženě vyrovnali na 3:3," objektivně hodnotil Tatíček.

Momentka z utkání Kladno - Vítkovice

S blížící se polovinou základní hrací doby domácí úplně vypadli ze zápasu. Bylo až s podivem, jak jednoduše vítkovičtí hráči vyhrávali osobní souboje. Stačil jeden rychlejší pohyb a hosté pálili ve vyložených pozicích.

"Našemu brankáři se musíme omluvit za druhou třetinu. Vůbec jsme mu nepomohli," přiznal kladenský útočník Sacha Treille, společně s vítkovickým Rudolfem Hunou třígólový střelec večera.

Kladno paradoxně vedlo i po bídné druhé třetině, protože v jejím závěru rozhodčí po debatě s kolegou u videa uznal Kuchlerův gól od brusle. Vítkovice však na začátku třetí dvacetiminutovky vyrovnaly, stejně rychle smazaly i další kladenské vedení 5:4. Rozhodovaly až nájezdy, v nichž jako jediný proměnil Treille a přiřkl Kladnu druhé dvoubodové vítězství v řadě.