Sparta byla lepší, vyhrála zaslouženě, přiznal slávistický kouč Vladimír Růžička | foto: Michal Šula, MF DNES

Růžička po debaklu: Mohli jsme hrát bez hokejek. Překážely nám

• 12
V desáté minutě přilétl na slávistickou střídačku puk, ale kouč Vladimír Růžička ho zpátky na hřiště nevrátil. Raději ho schoval pod lavici, Sparta s ním totiž dvakrát skórovala.

Bylo to z pověrčivosti? Chtěl jste, aby se hrálo s jiným?
To sice jo, ale dneska bych musel spolknout asi všechny puky, aby nám to pomohlo. Mohli jsme hrát snad jedině s tenisákem.

Sparta vás deklasovala 5:0, co se se Slavií stalo?
Víte, ono je hodně těžké držet mužstvo pod tlakem, když se pořád vyhrává. A dneska mi bylo od začátku jasné, že prohrajeme. Nevycházelo nám nic.

Nemrzí vás, že jste dostali Spartu z krize?
Není to příjemné, protože jsme chtěli vyhrát. Na druhou stranu máme 38 bodů a z porážky se můžeme jedině ponaučit. Vlastně musíme, protože jsme hráli opravdu špatně. Dneska jsme mohli hrát snad i bez hokejek, protože nám překážely.

Neprojevilo se na vašem týmu pověstné slávistické uspokojení?
Je to možné. V předcházejících zápasech jsme leckdy měli také štěstí. Zato tentokrát jsem z naší strany v utkání neviděl jediný světlejší moment. Sparta hrála agresivně a zaslouženě slaví.

Opravdu se s tím nedalo nic dělat?
Snažili jsme se něco změnit, ale sám jste viděl, že to bylo těžké. Třetí třetina se víceméně dohrávala.

Takže jste se v kabině už ani nevztekal?
Víte, měsíc a půl hrajeme téměř obden a hráči jsou unavení. Doteď hráli na maximum. Sám vím, že takový zápas někdy přijde.

Nebojíte se, že vás výpadek může rozhodit?
Uvidíme. Ve finále jsme v Karlových Varech dostali osm gólů a za dva dny vyhráli. V hokeji je to normální. Možná je lepší prohrát o pět gólů než o jeden, protože by nás to štvalo víc. A dneska to mohlo být maximálně 0:0, neměli jsme žádné šance.

Po zápase odkulhal do kabiny Petr Kadlec, co se mu stalo?
Má koňara, někdo mu dal kolenem.

Ztráta klíčového obránce by před Ligou mistrů byla nepříjemná, máte obavy?
Snad to nebude nic vážného. Doufám, že se do příští středy před zápasem v Curychu dá dohromady.