Liberecký brankář Marek Schwarz dostává čtvrtou branku od Třince.

Liberecký brankář Marek Schwarz dostává čtvrtou branku od Třince. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Liberecký brankář Schwarz: Šest gólů je moc, ale snažím se být pozitivní

• 0
Domácí prohra 2:6 s Třincem byla pro libereckého brankáře Marka Schwarze nešťastná i z osobního hlediska. Z postu brankářské jedničky Tygrů klesl na post náhradníka, a když po delší době dostal šanci v kleci, inkasoval šest gólů...

"Je to hodně, co si budeme povídat. Ale snažím se zůstat pozitivní," řekl Schwarz.

Co podle vás zápas s Třincem rozhodlo?
Že jsme třikrát hráli oslabení tří proti pěti, to je hodně. Ale přece jen podle mě rozhodly dva góly ve vlastní přesilovce v závěru druhé třetiny. Za stavu 2:3 se s výsledkem ještě dalo něco dělat, ale když Třinec najednou odskočil na tři góly, už to bylo složité.

Vítězný gól dal Třinec ve dvojnásobné přesilovce. Jak jste tu situaci viděl?
Na puk jsem si sáhl, ale Roth to trefil od modré pěkně, to se musí nechat. Už jsme věřili, že to ubráníme a pak to tam spadlo. A na konci třetiny bohužel dostaneme takové góly. Je to velká škoda, jak říkám, to oslabení jsme jinak sehráli dobře.

Po třetím gólu jako by tým ztratil koncentraci, souhlasíte?
Těžko říct. V obou případech jsme měli puk na holi, ale přišli jsme o něj. První nájezd jsem ještě vypíchl, ale pak přišla dorážka. A pak přede mnou byli dva hráči soupeře, to je těžká situace, která vyžaduje i štěstí. A já ho neměl.

Jak snášíte svou roli nynější brankářské dvojky?
Co se dá dělat. Samozřejmě bych byl radši v bráně, ale to je otázka trenérů. Když mě postaví, snažím se odvést maximum. Jsem rád, že jsem se dostal na chvíli do branky. Bohužel jsem dostal šest gólů. Ale snažím se zůstat pozitivní, snad se do brány ještě dostanu.

Jak vidíte situaci Liberce v boji o extraligovou desítku?
Myslím, že v poslední době hrajeme dobře. S Třincem se nám zápas vyloženě nepovedl kvůli těm dvěma gólům na konci druhé třetiny. Nebýt jich, vypadalo by to jinak. Věřím, že sílu máme a tu desítku uděláme.