U DNA. Play-off se hokejistům Slavie znovu vzdálilo.

U DNA. Play-off se hokejistům Slavie znovu vzdálilo. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

Problém Slavie: poslední místo je mnohem blíž než předkolo play-off

• 21
Přestože hokejisté Slavie stále nevzdávají boj o postup do předkola play-off, vývoj tabulky je po prohře v Plzni 2:5 vážně nutí dívat se i za sebe. Jen považte: 12. Slavia 55 bodů, 13. Karlovy Vary 54 bodů, 14. Mladá Boleslav 53 bodů.

Svěřenci Vladimíra Růžičky jsou momentálně blíž pádu na poslední místo než vytoužené desítce, kterou s šestibodovým odstupem drží Kometa Brno. )

"Aby Slavia postoupila do play-off, už by asi do konce základní části nesměla prohrát," řekl expert České televize David Pospíšil.

Přitom se Pražané na půdě šlapající Plzně dlouho drželi.

Jenže pak je srazila hrozba, o níž moc dobře věděli: přesilovky soupeře. Zatímco Slavia je nejhorším týmem v úspěšnosti ubráněných oslabení, Plzeň se v početních výhodách vyžívá.

"Přesilovky hrají výborně, hezky si to dávali," uznal soupeřovu přednost útočník Slavie Michal Vondrka. Mluvil především o situaci z úvodu třetí třetiny.

Nejdřív za stavu 1:1 při přesilovce Plzně pět na tři zakončil pěknou kombinaci Straka, ve 48. minutě navíc navýšil na 3:1 trefou od modré Marušák. Gólman Furch sice jeho střelu viděl, jenže puk šel k tyči přesně nad beton, takže neměl šanci.

"Tím jsme Slavii dostali do kolen," cítil i brankář Plzně Adam Svoboda, bývalý slávista.

Pražané se ještě v 54. minutě dostali na dostřel po brance Vondrky, ale trefa domácího veterána Modrého vzápětí a závěrečná branka Johnsona do opuštěné klece na 5:2 rázně uťaly jakékoliv plány Slavie na jiný výsledek než prohru.

"Budeme se snažit získat co nejvíc bodů, ať už to má dopadnout jakkoliv," naznačil útočník Michal Vondrka, že play-out vážně hrozí. "Ale ještě se může stát cokoliv."

V neděli od 15 hodin Slavia hostí Kladno. Zapne na poslední chvíli?