ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Petr Eret, MAFRA

Hokejisté Plzně prohráli v přípravě s finským KooKoo Kouvola

• 0
Hokejisté Plzně prohráli ve svém druhém přípravném utkání na novou sezonu extraligy doma s KooKoo Kouvola 1:5. Nenavázali tak na úterní výhru nad Českými Budějovicemi 4:2.

Finský tým v sestavě s českým brankářem Nickem Malíkem a útočníkem Radkem Koblížkem na druhý pokus během soustředění v Česku uspěl. Ve čtvrtek prohrál v Českých Budějovicích 0:3.

KooKoo dostal v 7. minutě do vedení Jesse Nurmi, v čase 26:02 sice odpověděl v přesilové hře Kryštof Hrabík, ale v 36. minutě vrátil hostům náskok Ben Tardif. V úvodu třetí části zvýšil v početní výhodě Ville Leskinen, který se podruhé prosadil v závěru při power play. Do prázdné branky skóroval ještě 12 sekund před koncem při plzeňské přesilovce Leevi Aaltonen.

HC Škoda Plzeň - KooKoo Kouvola 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Branky: 26:02 Hrabík (Holešinský, Jiříček) - 06:21 Nurmi (Rautanen, Lehtivuori), 35:01 Tardif (Rautanen), 44:33 Leskinen (Tardif), 58:48 Leskinen, 59:48 Aaltonen. Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Brejcha, Genát. Diváci: 915.

HC Škoda Plzeň Pavlát (Hlavaj) – Skok, Zámorský, Piskáček (A), Jiříček, Houdek, Kvasnička – Schleiss (C), Benák, Lev (A), Pour, Adam, Indrák, Hrabík, Matýs, Holešinský, Soukup.

KooKoo Kouvola Malík (Setänen) – Liikonen, Lehtivuori (A), Rautanen (A), Nurmi, Aaltonen, Leskinen, Paajanen (C) – Gröndahl, Ottosson, Valkeejärvi, Engberg, Teräväinen, Tardif, Koblížek, Kukkonen, D ́Astous, Török, Korhonen, Ilomäki, Andresson.