Jakub Orsava a střelec Daniel Rákos z Třince se radují z gólu. | foto: Doležal Michal, ČTK

Jágrovu ospalou družinu vytrestal Třinec, z Kladna si veze tři body

• 17
Třinečtí hokejisté vyškolili tým Jaromíra Jágra a v předehrávce 34. kola extraligy na kladenském ledě vyhráli 4:1. Za sebou měli cestování a středeční zápas s Libercem, unaveně však působil spíš domácí tým, kterému nepomohl ani návrat útočníka Jiřího Tlustého. Kladno v tabulce spadlo z třetího místa právě za dnešního soupeře.

Středočeši doma ztratili body poprvé po předchozích čtyřech výhrách. Třinec bodoval venku naplno poprvé od 12. října.

ON-LINE REPORTÁŽ

Domácí sice v úvodu soupeře zatlačili, dobře organizovaná obrana Třince je však příliš nepouštěla do šancí. Naopak protiútoky hostů vypadaly pokaždé nebezpečně. V jedenácté minutě se Bonk trefil z levého kruhu pod horní tyčku a minutu před koncem úvodního dějství zvýšil při přesilovce Rákos, když dorazil střelu Hrabala.

Na začátku druhé třetiny se Třinec v pohodě ubránil kladenské přesilovce a v šestadvacáté minutě potřetí udeřil - po nečekaném odrazu se před brankou dostal k puku volný Květoň a zakončil přesně mezi betony Chábery. O dvě minuty později mohlo být domácím ještě hůř. Polanský se protáhl k Cháberovi, který vytáhl skvělý zákrok lapačkou.

Do třetí třetiny vstoupilo Kladno se snahou o nápor, Třinec ale z kvalitní defenzívy nepolevil a dál hrozil z rychlých kontrů. Definitivní kladenský zmar završil svým druhým gólem Rákos. Pohotová rána domácího tahouna Jágra už znamenala jen úpravu výsledku.

Kladno - Třinec 1:4

Jiří Kopecký (Kladno): "Náš výkon se hodně podobal tomu nejhoršímu v sezoně. Nějakých pět až sedm minut na začátku to nevypadalo na takový průšvih, ale první gól nás trošku srazil. Druhý jsme dostali z přesilovky na konci třetiny, ale pořád jsme věřili, že s tím něco uděláme. Stáhli jsme to pak na tři lajny, ale dostali jsme třetí gól a od té doby se to celé zhroutilo. Kluci sice dřeli, ale řekl bych, že jsme si za celý zápas nevytvořili vyloženou šanci. Jen jsme to honili po koutech a nastřelovali. V naší hře byl zmatek."
Pavel Janků (Třinec): "Byl to možná náš nejlepší výkon v sezoně. Předvedli jsme výborný týmový výkon s plným nasazením. Jediné, co mě na něm mrzí, je skutečnost, že Šimon Hrubec neudržel nulu. Honza Peterek dnes nehrál, protože nebyl nominován k zápasu."

Branky a nahrávky: 58. Jágr (Tlustý) - 11. Bonk (M. Růžička, Galvas), 19. Rákos (Hrabal), 26. D. Květoň, 54. Rákos (Zíb, M. Růžička). Rozhodčí: Hribik, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 4 377. Třetiny: 0:2, 0:1, 1:1.
Kladno: Chábera - Macholda, Černošek, Majeský, David Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera - Jágr, Plekanec, Tlustý - Kuchejda, Hlaváč, Kuchler - Strnad, Dalecký, Obdržálek - Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský.
Trenéři: Turek a Janků.