Úvodní buly vhodila v Plzni tenistka Barbora Strýcová.

Úvodní buly vhodila v Plzni tenistka Barbora Strýcová. | foto: Petr EretMAFRA

Indrákův účet: gól po dlouhém čekání, navíc jedna bitka

• 1
Ve 22. minutě utkání proti Bílým Tygrům útočník hokejové Plzně Miroslav Indrák otevřel skóre, když bekhendovou dorážkou překonal libereckého brankáře Willa. A ještě ve druhé třetině přidal i bitku s obráncem Jánošíkem za vlastní brankou.

„Jsme rádi za tři body. Když se vyhraje, nic nebolí, rány se zahojí,“ usmíval se po výhře 5:2 jedenadvacetiletý Indrák, který na čtvrtý gól v sezoně čekal od 23. října.

Na ledě jste svoji trefu hodně slavil. Oddychl jste si, že dlouhé konečně čekání skončilo?
Já měl obrovskou radost. Už jsem vůbec nevěděl, co mám dělat. Žádné zvyky sice nemám, ale jsem strašně rád, že to tam zase spadlo.

Vedli jste 4:0, ale Liberec ještě zápas zdramatizoval a byli jste až do konce pod tlakem.
Byli jsme nervózní, aby nám body zase neutekly. Ale zvládli jsme to dobře. Machy to vzadu skvěle zavřel, mi mu obětavostí pomohli.

Ke gólu jste přidal i pěstní souboj s Adamem Jánošíkem. Jak k němu vůbec došlo?
Jejich hráč vjel do Machyho, začalo se to prát a do souboje se přidal druhý Liberečák. Já chtěl jenom síly vyrovnat. Ale ani jsme se pořádně netrefili. I po zápase jsme se s Jánošíkem bavili, že nejsme žádní bitkaři, vyplynulo to ze hry.