Liberec - Pardubice; domácí Jan Plodek se raduje z gólu.

Liberec - Pardubice; domácí Jan Plodek se raduje z gólu. | foto: Ota Bartovský, MF DNES

Pardubice už o vedení 3:0 málem přišly. Budou se bát, doufá liberecký Plodek

• 20
Dvěma góly dokázal vrátit Liberec do zápasu, nakonec byl ale smutným hrdinou. Hokejový útočník Jan Plodek musel po třetím semifinále play-off přiznat: "Jsme ve složité situaci, ale pokusíme se Pardubicím postup co nejvíc ztížit."

Východočeši vyhráli 4:3 díky Havířově gólu z prodloužení a v sérii vedou 3:0 na zápasy.

"Taková porážka hodně mrzí, protože jsme Pardubice ve třetí třetině přehrávali a měli našlápnuto k tomu, abychom vyhráli v normální hrací době. Bohužel jsme neproměnili šance," litoval Plodek.

Co chybělo, abyste vstřelili čtvrtý gól?
Trochu štěstí a asi i důraz. Aspoň jsme si ověřili, že dokážeme Pardubice přehrát.

Jste v kritické situaci. Jak těžké je vzepřít se odevzdanosti?
O to se nebojím, motivaci máme pořád velikou. Vždyť je to semifinále play-off! Musíme se pokusit vyhrát čtyři zápasy.

Pardubický obránce David Havíř připomínal tři roky starou sérii se Znojmem, kdy Pardubice také vedly 3:0 na zápasy. Pamatuje na ní?
Vzpomínám si, Znojmo tehdy vyrovnalo na 3:3, ale Pardubice rozhodující zápas zvládly. Je vidět, že to hráči mají v hlavách, takže ze čtvrtého zápasu mají evidentně strach. Proto věřím, že je série pořád otevřená.

V předchozích zápasech jste žehrali na výborného gólmana Haška. Pomohlo vám dnes aspoň to, že jste mu dali tři góly?
Určitě, ověřili jsme si, že se dá překonat. Ve čtvrtek do toho půjdeme stejně a doufáme, že budeme ještě úspěšnější.