Brankář Kladna Lukáš Cikánek inkasuje gól v utkání s Plzní. | foto: Pavel Němeček, MAFRA

Úřadující mistr z Plzně ukončil rok výhrou, Kladno zlomil gól Pletky

• 0
Rovných 60 bodů. To je bilance, se kterou míří hokejisté Plzně do nového letopočtu. V pondělním 34. kole extraligy úřadující mistři zaokrouhlili tuhle sumu v domácím duelu proti Kladnu. Rytíře zdolali 4:2, v pátek vstoupí do roku 2014 další bitvou v Praze na Slavii.

"Pořád si klademe postupné cíle. To znamená zisk 21 bodů v každé čtvrtině. Momentálně jsme na třetí koleji. Za podzimní bodový zisk jsme rádi, ale pořád je klíčové, abychom se dostali play-off. A to se ukáže až po 52. kole," prohlásil trenér Škody Milan Razým.

V pondělí jeho tým o tři bodu znovu bojoval hodně tvrdě. Nad Kladnem třikrát vedl, ale soupeř dokázal odpovědět. Parádu předvedl ve 29. minutě za stavu 2:1 pro domácí útočník Havlíček, který si dokázal vybruslit na pravý kruh a švihem trefil přesně růžek branky gólmana Machovského.

Ale nestačilo to. Ještě ve druhé třetině znovu přetočil skóre úspěšnou dorážkou Vlasák a ve 42. minutě zlomil odpor Rytířů bleskovou dorážkou Pletka - 4:2. "Po střele Dudlyho (Dudy) se přede mnou otevřela prázdná branka, nic složitého. Byl to důležitý gól, pak už to Kladno mělo těžké," řekl Václav Pletka, který se znovu o krůček přiblížil metě 250 gólů v nejvyšší soutěži a reprezentaci, jež znamená vstup do elitní společnosti Klubu ligových kanonýrů.

"Schází ještě pět branek. Samozřejmě je to nějaká meta, ke které vzhlížím. A doufám, že ji v téhle sezoně ještě stihnu překonat," reagoval Pletka.

Parádní zápas odehrál i obránce Mozík. Ten si v první třetině připsal čtvrtou trefu v sezoně, když se v přesilovce bez přípravy opřel do přihrávky Straky a překonal gólmana Cikánka. A ostrými se snažil pálit celý zápas, o další radost ho připravila tyč a ve třetí části i břevno kladenské branky.

"Když jde v přesilovce rána nahoru, často to končívá gólem. O to se snažím. Ale jsou i zápasy, kdy se ke střele vůbec nedostanete, takže dnes jsem se toho prostoru snažil využít," mínil 21letý bek Škody.

Plzeň na podzim odmítla roli "opilého" mistra, který další sezonu tápe. Drží se v popředí. "Nehrajeme vždycky skvěle, ale krize se nám zatím vyhnula. A nejdůležitější bude dostat se do play-off," uvedl Pletka.