Znojmo - Litvínov,  drobná potyčka.

Znojmo - Litvínov, drobná potyčka. | foto: Radek Miča, MAFRA

Náskok Znojma se zmenšil. Ale utáhneme to, věří Dopita

• 1
Ještě pět minut před koncem hokejisté Znojemských orlů mířili za téměř jistou záchranou extraligy. Jenže Mladá Boleslav ve včerejším duelu skupiny play-out vyrovnala a v prodloužení urvala vítězství 3:2.

Místo luxusního devítibodového náskoku tři kola před koncem se tak mezera mezi oběma týmy zúžila jen na pět bodů. "Jestli to bude stačit, to se uvidí až na konci," pokrčil rameny trenér Znojma Radim Rulík.

Program Znojma je následující – v úterý jede do Kladna, v pátek hraje doma s Českými Budějovicemi a v neděli zakončí play-out v Mladé Boleslavi. A pokud nechtějí Orli hrát o existenci až v posledním utkání, musí k jistotě získat pět bodů.

Dalo by se případně i spekulovat, co budou potřebovat ostatní. Kladnu stačí bod, Budějovice už mají záchranu jistou. "Ale my se musíme dívat na sebe. Věřím, že to utáhneme, že pět bodů není malý náskok," nepropadal pesimismu útočník Jiří Dopita.

On to byl, kdo včera vstřelil první branku, a i na vyrovnání hostů se podařilo Orlům odpovědět ranou Bičánka v přesilovce. Jenže několik šancí domácí zazdili, něco pochytal brankář Schwarz, a ač byla Boleslav v útoku neškodná, s nabídnutými přesilovkami si věděla rady. Na rozdíl od Znojma. A v 56. minutě tak bylo srovnáno. "V tom oslabení jsme jim nechali volnou půlku třetiny a oni to trefili. V prodloužení už to pak bylo vabank," pokrčil rameny Dopita.

Jenže ještě před prodloužením přišla zajímavá herní varianta, kterou vymyslel hostující trenér Jaromír Šindel. Za stavu 2:2 odvolal půl minuty před vypršením šedesáté minuty gólmana. A riskoval. Případná tříbodová výhra by totiž vložila záchranu Boleslavi do jejích rukou.
"Myslím, že takhle by se zachoval každý trenér. Teď už budeme jenom fanoušci ostatních týmů, abychom mohli hrát o udržení ještě v posledním zápase právě se Znojmem," vykládal klidně Šindel.

Kdo ví, jak vše nakonec dopadne. Boleslavský bek Lukáš Zíb se s ohledem na zkušenosti z let minulých obává právě různých dohod klubů a hráčů. "Takové dohody by nebyly poprvé ani naposled," posteskl si.