Málek má druhou nulu, zato Murín nedohrál

• 8
Zlín, Plzeň - Plzeňský hokejový expres nabírá obrátky. Po nedělní výhře s Pardubicemi tým slavil i ve Zlíně po výhře 4:0. „Jsem rád, že jsme navázali na výkon proti Pardubicím. Bezchybně chytal Málek, který podtrhl naší stoupající formu,“ radoval se plzeňský trenér Jiří Kučera. Brankář Roman Málek neinkasoval podruhé v řadě.

Zato jeho protějšek Igor Murín podruhé za sebou zápas nedohrál. Ve třetí třetině, za stavu 0:3, ho zastoupil náhradník Jakub Čech.

I za ním se rozsvítilo červené světlo. Svým druhým gólem v zápase jej pokořil útočník Důras.

Propastný rozdíl předvedly týmy v přesilových hrách. Právě v nich se nejvíce ukázala zlínská mizérie. V úvodní třetině domácí propásli tři možnosti, pohrdli i dvojnásobnou výhodou, která trvala 88 vteřin.

„Nebyli jsme schopni dostat se do hry, s přibývajícím časem jsme se ještě víc potápěli do problémů. Je to o psychice,“ povzdychl si zlínský asistent Jaroslav Stuchlík.

Moravané prohráli čtvrtý zápas v řadě. Naopak hosté udeřili hned z první přesilovky. Dvojici Vlasák - Divíšek stačilo 11 vteřin k tomu, aby skvostnou kombinací zdeptala protivníka.

Hosté se radovali i při své druhé přesilovce, tentokrát k jejímu využití potřebovali 29 vteřin. Po pasu Fabuše proměnil brejk Důras. To bylo ve 24. minutě, ale o výsledku bylo prakticky rozhodnuto.

„Zlepšujeme se v obranné fázi, což je dobrá zpráva. Všichni nemůžou mít formu celý rok, každý takový zápas proto hráčům dodá sebedůvěru. Víc si věří,“ mínil Kučera.

Jeho tým je v tabulce šestý, naopak Moravané klesli na devátou pozici. „Plzeň nehrála bůhvíjak dobře, ale na nás to dnes bohatě stačilo,“ konstatoval sklesle zlínský útočník Jaroslav Balaštík.

Zlínský hokejista Martin Čech se dostává do velké šance, najíždí si před plzeňskou branku a bude střílet na Romana Málka.