Lubina dovedl tým k vítězství v nové hale

• 32
Pardubice - Parádní premiéra v nové hale se povedla pardubickým hokejistům. V dohrávce 27. kola porazili Slavii 5:2, třemi body se blýskl veterán Ladislav Lubina. Podařilo se mu vstřelit gól už v sedmém zápse v řadě a celkově jich posbíral sedmnáct. Natěšené publikum vybičovalo domácí ke skvělému představení, protivník naopak vypadal, jako by nechtěl Pardubicím zkazit slavnostní atmosféru prvního utkání v moderní aréně. Do většího tempa se Slavia dostala až v poslední třetině.Zde si přečtěte: rozhovor s Lubinou a další ohlasy ze zápasu

Fanoušci se vyřádili při slavnostním ceremoniálu, v bujarém veselí mohli pokračovat i v zápase. Hned v první minutě si sice Lubina v oslabení sklepl puk do vlastní branky, publikum se ale zmrazit nedalo. Na konci druhé minuty si k odraženém puku dojel obránce Michal Sýkora, doklepl ho do odkryté branky a vyrovnal. Radostně zamával rukama, právě jemu se připíše úvodní pardubický gól v přestavěném sídle.

Domácí se na led vrhli s chutí, pálili ze všech pozic. „To byl náš cíl. Chtěli jsme diváky po úvodním ceremoniálu znovu probudit,“ přiznal v televizním rozhovoru Lubina. Zápas se mu náramně vyvedl, v deváté minutě se při přesilovce trefil z levé strany a dostal tým do vedení. V euforii se drápal na tvrzené sklo, které nahradilo plexisklo, zaťatou pěstí pak zdravil diváky. Přidal potom ještě přihrávku na třetí gól Blažka, toho našel volného před brankou.

Pět gólů padlo v přesilovkách, Slavia při nich inkasovala třikrát. Hra v oslabení jí brala síly, právě na nedisciplinovat si v poslední době hodně stěžoval kouč Vladimír Růžička. Od větší pohromy pražský tým uchránil gólman Roman Málek, jenž předvedl několik skvělých zákroků.

Jinak ale vypadal smutně, spoluhráči ho příliš nepodrželi. Po střele obránce Novotného, jenž se z pravé strany trefil přesně pod horní tyčku, si sklesle dobruslil pro láhev s pitím, která při střele vypadla. K většímu odporu se Slavia zmohla až v poslední třetině, to snížil navrátilec ze zámoří Petr Míka.

Atmosféra byla krásná, ostatní udržoval ve varu kotel fanoušků na jižní tribuně, jenž zůstal na stejném místě i v nové hale. To je také jediné místo k stání, ostatní fanoušci sedí v pohodlných polstrovaných sedačkách. Během přerušení hrála hudba, při hře stačil derigovat fandění i pardubický kapitán Otakar Janecký.

Pardubice - Slavia 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky
: 3. M. Sýkora (Lubina, Kudrna), 9. Lubina (Mudroch), 12. Blažek (Mudroch, Lubina), 30. A. Novotný (S. Procházka, Pospíšil), 53. Vyhlídal (Janecký) - 1. Branda, 46. Míka (F. Štefanka). Rozhodčí: Haškovec, Rejthar - Český, Kostka. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:2. Diváci: 9300 (vyprodáno).

Pardubice: A. Svoboda - Vyhlídal, Pácal, M. Sýkora, Mudroch, A. Novotný, Malinský - Průcha, Janecký, Mikeska - Kudrna, Blažek, Lubina - Pospíšil, Rolínek, S. Procházka.
Slavia: Málek - P. Kadlec, F. Štefanka, J. Novák, Snopek, P. Martínek (41. Sláma), D. Pojkar - Branda, Hübl, Sup - Míka, Steiner, Antoš - Ujčík, Čermák, Tomica - J. Klobouček, Z. Novák, Dlouhý.