Plzeň - Liberec: bitva o puk

Plzeň - Liberec: bitva o puk - Bitva o puk v utkání Plzeň - Liberec. | foto: Jiří Bervida, MF DNES

Liberecké sebevědomí smetlo i Plzeň

Plzeň - Hokejové Plzně se dotkla lavina sebevědomí. Liberec se s lehkostí otřepal z rychlé branky a od desáté minuty na ledě vládl. Převahu zúročil třemi góly, vyhrál 3:1. Jeho série bez porážky trvá už deset zápasů. „Hráči mají sebevědomí. Ale nemyslíme si, že každý soupeř už se z nás klepe," prohlásil severočeský kouč Josef Paleček.

"Je to o důkladné přípravě na každý zápas,“ dodal Paleček.

Domácí přitom začali výborné. Z první akce skórovali. Moravec vyhrál buly a Andrašovský tvrdě napálil puk nad Hniličkovo rameno. A na stadionu mohlo být ještě veseleji. Andrašovský byl při chuti a zpoza beka trefil tyč.

„Kdybychom vedli 2:0, zápas je jiný,“ litoval Dušan Andrašovský.

Jenže Liberec postupně nabral dech. Brejk Vampoly ještě kryl Málek, ale příklep čerstvého reprezentanta Nováka už pustil za záda.

„Závěr úvodní části byl z naší strany katastrofální. Myslím, že v této fázi jsme prohráli celý zápas. Nedokážu si vysvětlit, proč hráči tak polevili,“ uvedl domácí kouč Marek Sýkora.

Na začátku druhé třetiny se do sóla dostal bek Výborný, jeho rána však
minula horní tyč Hniličkovy branky. To byla labutí píseň domácích.

„Věděli jsme, že Plzeň je doma silná. Soustředili jsme se na dobrou
obranu, dobře pokryli střední pásmo a byli aktivní v napadání. Náš větší důraz rozhodl,“ prohlásil Paleček.

Důkazem  byl druhý gól Liberce. Obránce Holub si nabruslil před Málka, hravě zvládl souboj s Klausem a nastavil hokejku do přihrávky Vampoly.

Další gól hostům neuznal sudí Bolina, pískl těsně před dorážkou Rataje. Ve 43. minutě už liberecké radosti nebránilo nic. Víšek zblízka bekhendem prostřelil Málka.

„Hráči bojovali, nic jim nevytýkám. Projevila se na nás i únava, Šindel s Padělkem hráli přes zdravotní potíže,“ řekl Sýkora. „Liberec byl nejlepší soupeř, co tady hrál. My jsme psychicky klesli zase dolů,“ doplnil Andrašovský.