Kladenský útočník Jaromír Jágr v družném hovoru s pardubickým gólmanem Dušanem

Kladenský útočník Jaromír Jágr v družném hovoru s pardubickým gólmanem Dušanem Salfickým. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Jágr: Strašlivě jsem vybouchnul. Tak jsem se snad ještě nikdy nechoval

• 33
Třetí zápas Kladna s Pardubicemi v letošní sezoně a potřetí přestřelka, která nadchla diváky. Po předchozích výhrách 6:3 a 9:6 tentokrát Kladno zvítězilo 5:4. Jaromír Jágr k tomu přispěl hattrickem a navázal na své spoluhráče Tomáše Plekance (dvakrát) a Pavla Pateru, kteří už letos Pardubice hattrickem také pokořili.

Já už myslel, že to skončí 1:1 a půjdeme do prodloužení. A najednou to je málem 10:9," komentoval Jágr pytel gólů z poslední třetiny, kterou domácí po přetahované vyhráli 4:3. "Celou reprezentační přestávku jsme trénovali obranu. Teď si představte, že bychom to nedělali. Tak jsme dneska dostali dvanáct gólů."

Pardubice v jednu chvíli otočily z 2:1 na 2:3. Tam jste vypadal hodně naštvaně...
Vždyť naše lajna byla na ledě, když jsme dostali dva góly za třicet vteřin. Já tam strašlivě vybouchnul, odletělo úplně všechno, zahodil jsem rukavice i hokejku. Takhle jsem se na střídačce snad ještě nikdy nechoval.

Když jste sundal i helmu, tak to chvíli vypadalo, že už ani nechcete hrát.
Chtěl jsem končit, jenže zrovna začínala naše přesilovka, tak jsem nestihl zdrhnout do kabiny (smích).

Další rozčilení přišlo úplně na konci zápasu, když vás rozhodčí půl minuty před koncem vyloučil za krosček.
To mě zarazilo. Takový skok. Ani nevím, kdo ze soupeřova týmu to byl. Položil jsem na něj hokejku a on skočil jako Bába (český skokan do výšky) v nejlepších letech. Možná jsem získal nějakou nadpozemskou sílu, že devadesátikilový chlap takhle odletěl.

Po závěrečné siréně jste zamířil rovnou za rozhodčími. O čem jste s nimi debatoval?
Právě o tomhle. Říkal jsem jim, že hráči využívají podobných situací. Ale jinak proti rozhodčím za celý zápas ani slovo.

Dvakrát měl váš tým dvojnásobnou přesilovku. Proč vám vůbec nevycházela?
Musíme více střílet a pohybovat se. Když jsem já obsazen, musejí na bránu vypálit i ostatní. My jsme v repre pauze nemohli tyhle situace trénovat, protože Pleky (Tomáš Plekanec) byl s nároďákem. Pak je to těžké.

Rozhodující trefu nakonec zařídil mladík Jan Dalecký, jenž trochu nečekaně nastoupil ve vaší první formaci.
Udělal to výborně, šel do brány, přesně takové góly potřebujeme dávat. My podobných hráčů moc nemáme.

Čím to, že ve vašich soubojích s Pardubicemi padá tolik branek?
Na obou stranách jsou kvalitní hráči, vždyť ten dnešní zápas klidně mohl skončit ještě vyšším výsledkem. U nás je zarážející, kolik dostaneme branek, když se chceme soustředit na pozornou defenzivu.

Váš hattrick je už čtvrtým kladenským v letošní sezoně proti Pardubicím. Poradíte sázkařům, aby si příště vsadili na další?
Já myslel, že už to každý udělal dneska (smích).