Pardubický gólman Alexandr Hylák

Pardubický gólman Alexandr Hylák při utkání na Spartě. | foto: David Port, MF DNES

Hylák mistra dlouho držel, pak ale povolil

• 4
Praha - Téměř pětapadesát minut držel Pardubice nad vodou, ale nakonec se z něj stal smolař. Hokejový brankář Alexandr Hylák dostal na Spartě dva góly, na které nebude rád vzpomínat. Hlavně na ten první ze středového kruhu. "Našeho obránce to trefilo do hokejky, nestačil jsem zareagovat," vysvětloval Hylák.

"Z takové dálky jsem se trefil snad poprvé v životě," uculil se autor gólu, obránce Marek Černošek.

Ten moment hostujícího brankáře nahlodal a sparťané to moc dobře věděli. Proto i dál zkoušeli střelbu ze všech možných pozic.

A nakonec se ji to vyplatilo. Pardubický gólman pustil pět vteřin před koncem třetí třetiny i Tonovu ránu od modré - bylo to 2:2 a prodlužovalo se.

"Takové góly se stávají," pravil Hylák, pak ale přiznal: "Na naší psychice se samozřejmě projevilo, že jsme dostali gól pět sekund před koncem. Zamrzí to o to víc, že jsme měli celý zápas pod kontrolou."

Takový závěr v holešovické aréně nečekal snad nikdo. Východočeši spolehlivě bránili, vyráželi do protiútoků, ale hlavně soupeře nepouštěli do vyložených šancí. Spartu však vytrvalé útočení neomrzelo.

"Dvě třetiny si zápas hlídáme, Spartu při hře pět na pět přehráváme a nakonec si necháme dát gól těsně před koncem. Ztratili jsme koncentraci. To se projevilo hlavně při závěrečném vhazování, po kterém domácí vyrovnali," přiznal asistent pardubického kouče Jiří Šejba.

A aby toho na úřadujícího mistra nebylo málo, přišel ještě jeden úder. Už se zdálo, že prodloužení spěje ke konci, když skóroval Jan Marek.

"Prodloužení je vždycky o štěstí," řekl Šejba. "Měli jsme špatně rozestavené hráče a Sparta toho využila."

Dále čtěte: Nevzdali jsme se, prohlásil Marek