Hronek nahradil Málka a hned vychytal nulu

Litvínov - Poprvé v sezoně se postavil Lukáš Hronek od začátku utkání do branky hokejové Slavie a hned vychytal čisté konto. V předešlých dvou zápasech střídal reprezentanta Málka v průběhu zápasu, v Litvínově dostal důvěru od začátku. Hronek čelil jednatřiceti střelám a Slavia vyhrála vysoko 7:0. "Hlavně v úvodu nás hodně podržel," chválil gólmana asistent trenéra Růžičky Jiří Kalous.

"Že budu proti Litvínovu chytat, jsem se dozvěděl v pondělí od trenéra Růžičky," řekl Lukáš Hronek po zápase. Mužstvo Litvínova dobře zná, loni tu po zranění Marka Pince odchytal sedm zápasů.

Slávisté na soupeře vlítli od první vteřiny a jejich snahu proměnil po pětačtyřiceti vteřinách hry ve vedoucí gól Hruška. "Rychle vstřelený gól nás uklidnil, začali jsme si i víc věřit," vyprávěl jednadvacetiletý brankář.

Se soupeřem měl nejvíce práce v první třetině. Od druhé části, kdy Slavia vedla výraznějším rozdílem, na Hronka tolik střel nešlo. "Bránili jsme celý zápas zodpovědně, obránci hráli opravdu výborně," poznamenal slávistický gólman.

Na vychytanou nulu začal Hronek myslet až v závěru. "Na nulu jsem začal myslet až pět minut před koncem. Důležitější jsou přece tři body," doplnil spokojený brankář.

Hronek nastoupil v této sezoně ve třech zápasech v první lize, v dresu Dukly Jihlava. A v jednom utkání rovněž neinkasoval.