Radost hokejistů Plzně

Radost hokejistů Plzně | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Hokejové přípravy: Petrohrad zdolal gólem Průchy Třinec, vyhrála i Plzeň

• 24
Hokejisté Plzně vstoupili do seriálu přípravných zápasů na novou sezonu výhrou nad Mladou Boleslaví na jejím ledě 3:2. Gól českého útočníka Petra Průchy rozhodl o výhře Petrohradu nad Třincem.

Oba týmy nastoupily v silném složení a s hladem po hokeji, ačkoliv duel měl netradiční začátek již ve 12 hodin. Po vyrovnané úvodní třetině (1:1) poslal Středočechy krátce před druhou pauzou do vedení Zdeněk Bahenský, ale Martin Straka v 51. minutě vyrovnal a chvíli po něm zajistil Indiánům výhru další z jejich ofenzivních lídrů Tomáš Vlasák.

Přípravnou bitvu hokejistů Petrohradu s Třincem v Přerově rozhodl jediný gól českého legionáře Petra Průchy, díky němuž ruský celek vedený trenérem Milošem Říhou porazil českého mistra 1:0. Velkým dílem k vítězství Rusů přispěl i brankář Martin Štěpánek, na němž si Oceláři v několika šancích vylámali zuby.

Atraktivní měření sil vyprodalo přerovský stadion, tři tisíce diváků se však nedočkaly ani jedné trefy úřadujících českých šampionů. Říhův výběr, který proti pondělnímu utkání v Brně nastoupil s kompletní plejádou svých hvězd včetně Arťuchina, Thoresena, Afinogenova, Weinhandla či Višněvského, toho soupeři moc nedovolil.

Otáčet se od začátku musel spíše Hamerlík v třinecké brance, který v páté minutě zmařil Arťuchinův únik v oslabení. Rozhodnutí přinesla už 17. minuta, když přesilovkovou spolupráci s Afinogenovem zakončil Průcha.

Třinec měl nejblíže k vyrovnání v závěru, Štěpánek však vyřešil několik závarů před svou brankou, kde na něj několikrát dorážel hlavně Polanský. Oceláři pak nevyužili ani krátkou přesilovku pět na tři.