Litvínovský Jiří Zeman (vlevo) v souboji s vítkovickým Rudolfem Huňou.

Litvínovský Jiří Zeman (vlevo) v souboji s vítkovickým Rudolfem Huňou. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Vítkovické trápení: gól v poslední minutě a zase prohra. Plzeň vyhrála

• 14
Úterní dohrávka 10. kola ještě víc prohloubila zmar hokejových Vítkovic. Ostravané prohráli v extralize podeváté v řadě, Litvínov rozhodl o venkovní výhře 3:2 až Kubátovým gólem v čase 59:13. Liberec v domácí premiéře nového trenéra Rostislava Čady podlehl Plzni 1:2.

Litvínov a Plzeň potvrdily trend 10. kola, kdy v pátek 10. října kromě Zlína vyhrávali výhradně hosté. (více ZDE) Severočeši zvítězili venku popáté ze šesti utkání a díky třem bodům znovu dostali do čela stíhací smečky vedoucího Třince. Plzeň se v tabulce odpoutala od úterního soupeře a poskočila o pár míst.

Vítkovice naopak stále nemohou najít cestu z krize. Je otázka, zda bude mít vedení i nadále slitování s trenéry Peterem Oremusem a Romanem Šimíčkem, které dosud ve funkci drželo.

Vítkovice vs. Litvínov 2:3

Utkání jsme sledovali v podrobné reportáži.

Do sestavy Vítkovic se vrátili zkušení Stehlík a Burger, kteří v posledních dvou duelech kvůli výkonnosti nehráli. Jenže ani tato změna nepomohla, přitom domácí by si minimálně bod zasloužili. Jenže v poslední minutě skóroval v přesilovce litvínovský obránce Karel Kubát, který se prosadil tvrdou střelou od modré čáry. Vítkovičtí hlavně v úvodu a na konci utkání neproměnili několik vyložených šancí. Jejich smůlu demonstroval také útočník Peter Húževka, který odstoupil z duelu po ráně pukem do obličeje.

Peter Oremus (Vítkovice): „Odehráli jsme dobré střetnutí. Vytvořili jsme si tlak, dva góly jsou ale asi málo. Bohužel minutu a deset sekund před koncem udělá Kovář neskutečný faul a nechá se vyloučit. To rozhodlo zápas, tím pádem jsme přišli o body.“

Radim Rulík (Litvínov): „Utkání rozhodl Pavel Francouz. Domácí měli daleko více střel než my a to, že jsme se drželi ve hře, byla jeho zásluha. Pořád jsme vedli a nakonec se k nám v závěru přiklonilo štěstí. Měli jsme jen jednu přesilovku v zápase a využili ji. Bylo to vyrovnané utkání, které, jak jsem řekl, rozhodl náš brankář.“

Branky a nahrávky: 29. Huna (Svačina), 54. Svačina (Roman, Zíb) - 16. Lukeš (Majdan, Zeman), 36. Lukeš (Hübl), 60. Kubát (Lukeš, Ručinský). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:6, navíc Chaloupka a Zeman (oba Litvínov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4 052. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:1.

Vítkovice: Šindelář - Zíb, Kovář, Pastor, Stehlík, Čerešňák, Šenkeřík - Huna, Roman, Svačina - Šedivý, Húževka, Szturc - Vandas, Burger, E. Němec - Tomi, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Litvínov: Francouz - Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Pavelka, Zeman - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Ručinský - Šrámek, Piroš, Trávníček - Písařík, Gerhát, Jurčík. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Liberec vs. Plzeň 1:2

Utkání sledujte v podrobné reportáži.

Hrdinou zápasu byl plzeňský útočník Václav Pletka, který vstřelil oba góly vítězů, navíc neproměnil trestné střílení. Pletka v obou případech dostal od libereckých beků hodně prostoru, v 10. minutě měl čas na kličku Lašákovi a pohodlné zakončení do prázdné branky. V polovině utkání po Voráčkově faulu mu při penaltě liberecký gólman vychytal blafák, ale na začátku 36. minuty znovu v přesilovce dorážel před Lašákem úplně sám. Liberecké snížení záslouhou Tomáše Urbana přišlo pozdě. Bartek pak šanci na vyrovnání zahodil.

Rostislav Čada (Liberec): „Měli jsme horší začátek než soupeř. Nedostatky a chyby v obraně jsme nahrazovali zvýšenou bojovností. Bohužel jsme měli v prvních dvou třetinách šest vyloučených, soupeř dokázal přesilovky využít a vstřelil dva góly. Jak se později ukázalo, tak to rozhodlo o výsledku. Musím náš tým pochválit za bojovnost, velké úsilí o zvrat a velmi pozitivní pokus získat body v domácím prostředí. Mrzí mě, že se nám nepodařilo získat aspoň jeden bod.“

Milan Razým (Plzeň): „Chtěl bych náš tým pochválit, protože jsme odvedli výborný kolektivní výkon od gólmana počínaje po posledního útočníka. Byla vidět v zápase obětavost, využili jsme přesilové hry, tak nějak bychom si naši hru představovali. Samozřejmě Liberec se snažil celý zápas a pak se mu podařilo dát kontaktní branku, takže komplikace v závěru přišla, ale jsme rádi, že jsme vítězství uhájili.“

Branky a nahrávky: 56. T. Urban (Voráček, Radivojevič) - 10. Pletka (Mozík, J. Sýkora), 36. Pletka (Kadlec, Kratěna). Rozhodčí: Hodek, Fraňo - Bláha, Špůr. Vyloučení: 6:6, navíc Ulrych (Liberec) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4099. Třetiny: 0:1, 0:1, 1:0.

Liberec: Lašák - Vitásek, Kajínek, Šimek, Výtisk, Ulrych, Voráček - Bakoš, Vampola, Bulík - Bartek, Filippi, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Kica - A. Dlouhý, T. Urban, Víšek. Trenéři: Čada, M. Černý a Láska.

Plzeň: Mensator - Kadlec, Jeřábek, Mozík, Boháč, Kubka, Pulpán - J. Sýkora, Kratěna, Pletka - Balej, Lev, Kubalík - Indrák, Simon, Schleiss - M. Dvořák, T. Sýkora, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a J. Špaček