Hokejisty Sparty srazily dorážky

• 8
Praha - Chodbou u šaten hokejistů Sparty duněl rytmus hudby, při které sparťané šlapali po zápase na rotopedu. I tak zkoušeli spláchnout vztek po prohře se Znojmem v prodloužení. Vedli 2:0, prohráli 2:3. Srazily je góly z dorážek. „Neřekl bych, že Znojmo předvedlo dobrý výkon. My jsme odevzdali špatný. Kubinčák byl třikrát před prázdnou brankou, první útok sehrál nejhorší zápas sezony. Po druhé třetině jsme měli vést 5:1,“ rozčiloval se sparťanský kouč Alois Hadamczik. Dále čtěte: Nemocný brankář vychytal SpartuPodrobnosti o zápasech 49. kola

Útočník Roman Šimíček sice poslal Spartu do vedení parádní akcí, jenže pak po většinu zápasu tonuly tribuny v tichu.

Výhodu Sparta nedokázala využít. „Nedařila se nám hra, byli jsme málo agresivní a důslední,“ řekl útočník Viktor Ujčík. S jeho dorážkou si Znojemští poradili.

Naopak sparťané najíždějící hráče pokrýt nedokázali. Melenovský snižoval ranou pod horní tyčku poté, co Bříza vyrazil střelu Procházky.

Útočník Tomajko potom v souboji tělo na tělo neubránil Vorla, který sebral puk po střele zdálky a zasunul jej k tyčce. „Jednou nepokryl hráče Broš, dvakrát Tomajko. To by se nemělo stávat,“ řekl kouč Hadamczik.

Sparťané měli šance za stavu 2:1 i 2:2, jenže nastydlého znojemského gólmana Martina Altrichtera, který nahradil zraněného Kameše, nikdo nepřekonal.

„Naštve to vždycky, ale liga je dlouhá, musíme se soustředit na play off, pak teprve začne opravdová sezona,“ řekl útočník Roman Šimíček.