Zlínský útočník Petr Leška v šanci před slávistickým brankářem Miroslavem Kopřivou | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Hokejisté Zlína v extralize stále čekají na první úspěch

• 1
V nepříliš dobré náladě oslaví trenér zlínských hokejistů Zdeněk Venera své pondělní 53. narozeniny. Jeho výběr vytěžil z úvodních dvou zápasů jediný bod. Po páteční porážce v Liberci podlehl v domácí premiéře Slavii 3:4 v prodloužení. "Narozeniny moc neslavím, ale zápas jsme měli zvládnout," uvedl trenér PSG Zlín Zdeněk Venera.

Domácí padli proto, že kvůli zbytečným faulům v poslední desetiminutovce neubránili vedení 3:2. Postupně šli na trestnou lavici Záhorovský, Bořuta a Galvas, jehož faul potrestal Roth vyrovnáním na 3:3.

"Ti, co udělali fauly, by měli zpytovat svědomí," nebral si servítky obránce Martin Hamrlík. "Místo abychom vedení v pohodě ubránili, srazilo nás to dolů. Třikrát jsme šli ven za stupidní fauly. Takhle se hrát nedá," zlobil se. "Budeme se tím zabývat, ale nejprve si všechny zákroky musím v klidu prohlédnout na videu," dodal Venera.

Euforie z vyrovnání Slavii vydržela také do prodloužení, v němž rozhodl Štefanka. "To už jsme čekali na penalty," popsal nevydařené prodloužení Hamrlík.

Vedle zbytečných faulů v závěrečných minutách Zlín doplatil na to, že mu nešly přesilovky. Přestože Slavia nasbírala 12 dvouminutových trestů, domácí hokejisté využili jedinou výhodu. V závěru druhé třetiny se prosadil křídelník Rachůnek.

"Slavia hrála v oslabení výborně," vysekl soupeři poklonu Ivan Rachůnek. "Hodně po nás šli. Snažili jsme se dávat si to rychle, ale chyběla finální přihrávka. Moc jsme se najezdili, pak nám chyběly síly na preciznost," dodal. "V přípravě jsme se na oslabení hodně zaměřili, přineslo to své ovoce," zareagoval obránce Slavie Vladimír Roth.

Zlín sehrál zvláštní utkání. Ve 36. minutě prohrával už 0:2. Hosté dvakrát udeřili ve hře čtyři na čtyři, pokaždé využili chybu domácích beků. Venerova sestava přesto ještě do druhé sirény skóre vyrovnala, stačilo jí 65 vteřin. Nejprve Leška uvolnil Rachůnka, pak Balán Čecha.

V nadšení a euforii vstoupil Zlín do poslední části. Ve 44. minutě Hamrlík ujel v oslabení a rozjásal stadion. Jenže domácí psychickou výhodu nevyužili. Své šance neproměnili a zbytečnými chybami nabídli soupeři obrat. "Za stavu 0:2 bychom bod brali všemi deseti, ale když jsme skóre otočili, už jsme to měli udržet," smutnil Venera.