Hokejisté Zlína si doma zastříleli

Zlín - Po nejvyšší porážce v sezoně, kterou utrpěli v pátek v Třinci, vybojovali extraligoví hokejisté Zlína nejvýraznější vítězství v ročníku. Neškodné Kladno rozstříleli suverénně 9:0. "Byla to povinná výhra," poznamenal asistent zlínského trenéra Jaroslav Stuchlík.

Domácí tým měl od úvodní minuty velkou převahu, ale dlouho se nemohl prosadit střelecky. V úvodní třetině se to povedlo pouze obránci Galvasovi, který přesně střílel od modré čáry. Juniorský kladenský brankář Jakub Lev se překonával, v úvodní části zlikvidoval neuvěřitelných 27 střel.

"Lev je našim jediným hráčem, který zaslouží pochvalu," uvedl kladenský asistent Petr Tatíček.

Zlínský gólostroj se rozjel ve druhé třetině. Už po 29. vteřinách Leška zužitkoval přesnou přihrávku Mokrejše, skóre nejvíc narostlo v polovině zápasu. V rozmezí dvou minut skórovali Rachůnek, Blaťák a Král, stav na světelné kostce se posunul na 6:0.

"Kladno sice hraje se spoustou juniorů, ale k zápasu jsme přistoupili s respektem. Vyplatilo se to," poznamenal zlínský útočník Ivan Rachůnek, který skóroval dvakrát.

Domácí fanoušci toužili po dvouciferném vítězství, ale nedočkali se. Hokejisté dostali pro poslední třetinu jiný úkol. "Chtěli jsme, aby vzadu udrželi nulu," uvedl Stuchlík.

Výhrou nad Kladnem si vicemistr zajistil výhodu domácího ledu v úvodních zápasech čtvrtfinále. O tom, jestli skončí třetí, rozhodne až poslední kolo. Čtvrté Vítkovice ztrácí jen dva body. "Chceme být třetí, musíme ve čtvrtek v Pardubicích bodovat," plánuje Stuchlík.