Radost plzeňských hokejistů z trefy do chomutovské sítě.

Radost plzeňských hokejistů z trefy do chomutovské sítě. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Precizní práce. Hokejisté Plzně vynulovali Červenku i celý Chomutov

• 1
Na chomutovského lídra Červenku trenéři nasazovali obrannou dvojici Jeřábek - Moravčík. Tým poctivě dřel v defenzivě, co prošlo, pochytal Machovský. A hokejistům Plzně ve v nedělním utkání 26. kola extraligy proti Pirátům k výhře 4:0 pomohl i 16. gól nejlepšího kanonýra celé soutěže Kubalíka, který ve druhé třetině bleskovou dorážkou využil přesilovku.

„Z naší strany to byl výborný výkon. Na hráčích byla vidět velká touha vyhrát zase za tři body a zároveň přerušit úspěšnou sérii Chomutova. Předvedli jsme kolektivní výkon, nad kterým čněl Matěj Machovský, dnes chytal fantasticky. A dokázali jsme eliminovat Červenku, klíčového hráče soupeře,“ chválil plzeňský trenér Michal Straka.

Pro pořádek - Škoda zabrala za tři body po pěti utkáních, Pirátům skončila dokonce devítizápasová šňůra, v níž bodovali. „Už po první třetině jsme hráčům říkali, že musí přidat v bruslení i osobních soubojích. Jenže jsme i poté navázali na mdlý výkon,“ řekl smutně chomutovský asistent Jan Šťastný.

Plzeň srazila soupeře třemi góly ve druhé třetině. Nejprve Bližňákův brejk dokončil pohotovou dorážkou Johnson, ve 31. minutě Kubalík v přesilové hře překonal brankáře Strmeně rychlou bekhendovou střelou zblízka.

A když hosté stupňovali aktivitu, ve 37. minutě pláchl za jejich obranu Schleiss po rychlé kličce navýšil plzeňský náskok. Stejný hráč pak připravil i čtvrtou trefu pro Preisingera - 4:0.

Po dvou čtvrtinách základní části tak má Škoda 47 bodů. Další fázi načne v pátek doma proti K. Varům.