Karlovarský gólman Tomáš Závorka řeší situaci před svoji brankou v utkání s

Karlovarský gólman Tomáš Závorka řeší situaci před svoji brankou v utkání s Vítkovicemi. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Série končí, Karlovy Vary čtyři minuty bez Hovorky nepřežily

• 0
Dva body po dvou kolech hokejové extraligy mají přestavěné Karlovy Vary. V pátek doma s Chomutovem vyhrála Energie 3:2 na nájezdy, v neděli hned dvakrát ztratila ve Vítkovicích vedení a padla 2:4. V pátek hostí Hradec Králové.

Dlouho to byl boj, ve kterém Vítkovičtí dotahovali náskok soupeře. Od začátku třetí části si ovšem role s Karlovými Vary prohodili, a když 6 vteřin před koncem třetí části trefil Richard Stehlík při power-play hostů přes celé kluziště prázdnou branku, mohli se začít radovat. Ve 2. kole extraligy doma zvítězili nad karlovarskou Energií 4:2.

"Na začátku sezony je každé vítězství důležité. A tohle je důležité také proto, že jsme v utkání dvakrát prohrávali," uvedl vítkovický kouč Peter Oremus. "My jsme byli po dvě třetiny domácím více než vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme na začátku třetí třetiny šli kvůli nedisciplinovanosti do tří a dostali jsme gól, který zlomil zápas," litoval karlovarský asistent trenéra Karel Mlejnek čtyřminutového vyloučení Hovorky. "Pak už jsme na hru domácích nenašli odpověď."

Karlovy Vary přitom v předchozích sezonách byly pro ostravský tým neoblíbeným soupeřem - se Západočechy prohrály šest zápasů v řadě. "Bavili jsme se o tom v šatně," přiznal vítkovický útočník Rudolf Huna. "Ale moc jsme se na to nesoustředili. Chtěli jsme hrát naši hru a to se nám povedlo."

Právě Huna mohl nastartovat Vítkovice na začátku druhé třetiny, kdy jel trestné střílení. Neproměnil jej však. "Chtěl jsem to řešit jinak, nebylo to dobře provedené z mojí strany," litoval pak. "Šance byly, ale nechtělo to padnout. Byla to taková nemohoucnost z mé strany," podotkl slovenský střelec.

Neproměněný nájezd i zaváhání u první inkasované branky napravil Huna ve 32. minutě, kdy se po pasu Ondřeje Romana přesně trefil z první. "Pak se to zlomilo," oddechl si.

Další zápas čeká na Energii v pátek, na domácím ledě KV Areny poprvé od přestěhování z českých Budějovic do Hradce Králové přivítá Mountfield.