Momentka z přípravného duelu Pardubice - Sparta. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Hokejisté Pardubic přehráli v přípravě na extraligu Spartu

• 0
Hokejisté Pardubic porazili v dalším přípravném utkání před startem extraligy Spartu 3:1 a připsali si druhou výhru za sebou po předchozích pěti prohrách včetně dvou v Lize mistrů. Sparta se v Chrudimi, kde se duel hrál, představila v sestavě s řadou juniorů a bez hlavních opor. Poprvé po šesti výhrách podlehla.

Pražané dlouho vedli, když pro ně už ve čtvrté minutě získal náskok Volek. Ve 12. minutě mohli vyrovnat z trestného střílení, ale Marcinko trefil tyč. Na začátku třetí třetiny pomohla sparťanskému brankáři ještě horní tyč po pokusu Starého, ale ve 48. minutě už vyrovnal Sýkora. Za 103 vteřin otočil stav Tybor a v závěru ještě při power play do prázdné branky dovršil výsledek Zohorna.

Oba celky čeká před startem extraligy po dvou zápasech v Lize mistrů. Sparta doma hostí příští týden ve čtvrtek Växjö a v sobotu KalPu Kuopio, Pardubice přivítají v pátek Linköping a v neděli TPS Turku.

Královehradecký Mountfield ztratil zápas v Linci s účastníkem mezinárodní ligy EBEL v první třetině. Na úvodní Moranovu trefu sice ještě odpověděl Mertl, ale Hisey a Lebler do 15. minuty upravili na 3:1 a v závěru ještě uzavřel skóre znovu Hisey.