Královehradecký gólman Pavel Kantor v akci

Královehradecký gólman Pavel Kantor v akci | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Kantor čeká na nulu, znovu inkasoval konci zápasu. Jsem už zvyklý, říká

• 0
Hokejisté Hradce Králové vrátili Liberci vítězstvím 3:1 prohru 1:2 z úvodní čtvrtiny extraligy, brankář Pavel Kantor byl blízko k tomu, aby vychytal svoji první nulu v sezoně. Nakonec o ni v závěru přišel.

Dojel si pro cenu pro nejlepšího hráče svého týmu, tradičně zaskotačil před domácím kotlem jako po každém vítězném zápase. Ale stejně jako v těch osmi předešlých, kdy bral Hradec Králové v zápasech s ním v brance tři body, mu jeden plus chyběl - nedosáhl na čisté konto.

I když právě v nedělním zápase s Libercem, jenž Mountfield vyhrál 3:1, k němu měl hodně blízko.´Ona blízkost se dala dokonce časově změřit, trvala přesně pět minut a čtyři vteřiny. Tolik Kantorovi chybělo, aby v této sezoně poprvé nechal střelce soupeře jen snít o tom, že ho překonají.

„Letos na to už jsem bohužel zvyklý, gól v posledních pěti minutách jsme dostali už třikrát nebo čtyřikrát,“ bral hradecký brankář s nadhledem fakt, že o vychytanou nulu přišel za rozhodnutého stavu při oslabení, které hradecký tým hrál za možná zbytečné vyhození puku mimo kluziště.

Máte kvůli tomu na kontě bezgólových zápasů nulu, přitom právě na čistém kontu si brankáři dost zakládají.
Vem to čert, i když to zamrzí. Důležitější je, že jsme vyhráli, protože předcházející zápas na Spartě nebyl z naší strany zase tak dobře odehraný, takže jsme si před utkáním s Libercem řekli, že doma to musíme odčinit naším stoprocentním výkonem. To se nám podařilo, bereme tři body.

Pro vás to nebylo jednoduché v tom, že obrana dobře fungovala a moc střel na vás nešlo, Liberec jich nakonec vyprodukoval jen šestnáct, což je dost málo.
Jsou to takové zápasy, kdy to je mnohdy těžší, než když na vás jde podstatně víc střel. Nejste tolik v permanenci a může přijít nějaká těžká situace. Snažil jsem se z toho rytmu nevypadnout, pořád se soustředit na každou střelu, a to i na nějakou lehčí ze středního pásma, abych neudělal nějakou hloupost a nepustil Liberec zpět do hry. To se mi podařilo.

Nestalo se tak a doma jste vyhráli sedmý zápas z osmi. Kde vidíte hlavní příčinu toho, že se vám na vlastním ledě tak daří?
Třeba právě v ledu, který tady máme a z kterého může soupeř být rozhozený. Chvílemi se na něm nedá ani moc bruslit, puk po něm nejezdí. Určitě nám hodně pomáhají fanoušci, už druhou sezonu, co jsme tady, jsou fantastičtí. Když se sejdou takové věci, tak nám hrají do karet. Ještě bychom potřebovali zabrat trochu venku, abychom měli bodů více. Ale zaplať pánbůh za tohle.