Michal Birner

Michal Birner | foto: Profimedia.cz

Birner: Boleslavští na nás štěkají, ale nenecháme si je vlézt pod kůži

• 23
Semifinálová série mezi Libercem a Mladou Boleslaví teprve začala, ale už po prvním zápase je jasné, že to bude na ledě jiskřit. Diváci se mohou těšit na tvrdou hru, ale také na provokace a slovní výpady. "K play-off to patří, ale jestli si Boleslavští myslí, že nás tím rozhodí, tak jsou na omylu," řekl liberecký útočník Michal Birner.

Zápas byl vyhecovaný od začátku a vy sám jste po svém gólu něco utrousil směrem k boleslavské střídačce, že?
Oni si myslí, že nás rozhodí nějakými řečmi... Je to jejich styl, my chceme hrát hokej a určitě si je nenecháme vlézt pod kůži.

V závěru jste se ještě pošťuchoval s Urbanem.
To je hráč, který má dva metry. Jestli si myslí, že mě tím rozhodí... Tyhle řeči se mnou fakt nic neudělají, tomu se musí člověk jenom smát.

Jakými řečmi se vás snažili rozhodit?
Zeptejte se jich, já to neposlouchám. Něco tam na mě štěkal, tak ať si mluví, co chtějí, mně to je jedno. Já vím, že to budou zkoušet. Znovu zopakuju, že my chceme hrát hokej, neustoupíme ze žádného souboje, ale zároveň je určitě nebudeme vyhledávat.

V utkání jste vedli 4:1, ale soupeř nakonec snížil na 4:3. Co byste řekl k tomu nepovedenému závěru?
Nechtěl bych platit deset procent z platu, takže se k tomu nebudu vůbec vyjadřovat. Ale myslím, že jsme byli hokejovější, měli jsme větší tlak a bylo otázkou času, kdy dáme nějaké góly.

Bylo těžké hrát po desetidenní pauze?
Prvních deset minut bylo hodně těžkých, nohy moc nejezdily, člověk byl zadýchaný. Pak jsme se začali dostávat do tlaku a už jsme byli v pohodě. Tak dlouhé pauzy nejsou jednoduché, je to zvláštní, nikdy jsem to moc nezažil.

Tři ze čtyř gólů jste dali v přesilovkách. Budou početní výhody klíčem k úspěchu?
Každopádně, to rozhoduje. V pauze jsme se tomu věnovali. Skvělou práci odvedli kluci na brankovišti, každý měl svou roli, tak by to mělo vypadat.

Góly jste dávali zdálky. Platí na boleslavského gólmana Ritticha clonění?
On je výborný brankář. Plno nám toho taky dneska chytil. Někdy je to i o štěstí, že padnou takové góly.

Definitivně jste rozhodli ve třetí třetině, které celou sezonu zvládáte výborně. Můžete se na ně spolehnout?
Takhle to určitě nebereme. Měli jsme i zápasy, kdy jsme vedli a soupeř nás v závěru utkání přehrál. Ve čtvrtfinále s Chomutovem rozhodovaly maličkosti, tentokrát taky. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že nezalezeme, i když vedeme 2:1. Chtěli jsme hrát aktivně. Z toho pramenily boleslavské fauly a je té šance využili.