Tomáš Fořt provádí zasekávačku před Petrem Zámorským. | foto: ČTK

První nájezdy, Plzeň má bod. Věřím, že se vše zvedá, říká trenér Kořínek

• 0
Zakončení mu na první pohled vůbec nevyšlo, puk mladoboleslavskému útočníkovi Kousalovi při střele sjel z hole. Jenže tak „šikovně“, že proklouzl po ledě mezi betony brankáře Svobody do sítě. „Mám pár svých zakončení. Ale přece je nebudu prozrazovat,“ reagoval pak Pavel Kousal na dotaz, jestli tahle finta byla promyšlená. V každém případě jeho trefa v sedmé sérii nájezdů rozhodla duel 12. kola extraligy, Bruslaři si z Plzně odvezli dva body za výhru 2:1.

„Bylo to hodně vyrovnané, svižné utkání. V závěru dostala Bolka přesilovku, pak zase my, bohužel jsme nerozhodli. V prodloužení měly šance oba týmy a nájezdy už jsou loterie. Kluky chci pochválit, výborně zachytal Míra Svoboda, bojujeme, je tam obětavost i padání do střel. Věřím, že se vše zvedá,“ řekl trenér Škody Petr Kořínek.

Jeho tým ještě v polovině utkání držel vedení 1:0, které ve 13. minutě zajistila střela Houdka a jemná teč Maláta. Pak hosté srovnali, když prudké nahození Kousala do brankoviště smolně usměrnil obránce Kremláček do vlastní sítě.

Třikrát nájezdy. Slaví Pardubice, Boleslav a Vary, Kometa přehrála Vítkovice

„Plzeň se zvedá, začala hrát svůj agresivní, organizovaný hokej. Nebylo to nic jednoduchého. Nicméně myslím, že jsme celých šedesát minut měli o něco více ze hry,“ mínil kouč Bruslařů Ladislav Čihák.

Měl pravdu, poměr střel na branku vyzněl pro Mladou Boleslav jasně v poměru 44:26. Plzeňský gólman Svoboda vychytal dva samostatné nájezdy Fořta, skvělý zákrok si připsal při dorážce Lantošiho. Nakonec si přesto Škoda mohla sáhnout na tři body. Jenže nevyužila přesilovku s závěru normální hrací doby, ani šance v prodloužení, kde měla navrch.

„Šancí bylo hodně na obou stranách. Vlastně je trochu paradox, že se zápasy s Boleslaví dlouhodobě takhle tahají, moc branek nepadá a končí to o gól,“ uvedl Kořínek, který čeká větší bodový přísun od zkušených hráčů. „Ale pevně věříme, že to přijde a brzy to zlomí.“

Čekání na gól. Už je to dlouhé, ví Houdek

Už to vypadalo, že oslaví premiérovou trefu v extralize. Ale plzeňský obránce Michal Houdek si musí počkat. Gól po jeho střele byl nakonec připsán spoluhráči Malátovi tečujícímu před brankou.

„V první chvíli jsem se radoval, i když tomu moc nevěřil. Pak jsem viděl, že slaví i Malátís a znejistěl ještě víc. Teč tam asi byla, ale jestli od něj, těžko říci,“ pousmál se 22letý Houdek po domácí porážce 1:2 s Mladou Boleslaví v nájezdech.

Sebastián Malát se raduje z branky do sítě Mladé Boleslavi.

Čekání tak trvá dál. Štve vás to?
Je to vážně dlouhé. Vlastně i na první asistenci v extralize jsem čekal jedenáct set dnů. Možná jsem v popředí rekordů, jak dlouho hráč čeká v soutěži na bod...

Snažil jste se hodně podporovat útok, s výkonem jste spokojený?
Necítil jsem se úplně dobře, nebyl to stoprocentní výkon. Ale to asi nebude nikdy... Škoda, že jsme ztratili vedení 1:0, tři body by byly lepší. Ale i ten jeden bereme.

Pochválíte brankáře Svobodu? Připsal si 43 zákroků, zastavil několik sólových nájezdů.
Kdepak, od chválení jsou tu jiní. Ale i on sám určitě cítil, že nám byl velikou oporou a kdyby v brance nestál, mohlo to dopadnout jinak.

Máte desátý start v sezoně, cítíte teď největší šanci usadit se v nejvyšší soutěži natrvalo?
Šanci cítím, ale to nic nemění na tom, že dělám pořád všechno stejně. Hokeji prostě dávám vše.

V prodloužení jste soupeře tlačili, byl tam druhý bod nejblíž?
I naše přesilovka těsně před koncem normální hrací doby to mohla zlomit. Stejně tak ta jejich chvíli předtím. Oba týmy mohly rozhodnout, my nakonec máme bod.

Už ve čtvrtek vás čeká další důležitý souboj na ledě Motoru.
Tabulka je našlapaná a není zápas, kdy by to nebyl boj. My si z každého potřebujeme něco vzít. A nejlepší by byly tři body.