Pardubický gólman Dominik Hašek inkasuje první gól.

Pardubický gólman Dominik Hašek inkasuje první gól. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Hašek po porážce s Třincem: Takový výkon by na postup nestačil

• 12
Po aféře s výběrem legend začal velet hokejové Síni slávy, hádal se s klubovými šéfy o absurditách pokut v hráčských smlouvách a klidně zkritizoval disciplinární komisi extraligy tak, že její předseda raději odstoupil. Teď – a berte to s nadsázkou – by se měl Dominik Hašek coby hokejová persona zasadit, aby třetina místo 20 minut trvala třeba jen 19.

Aspoň jemu by to včera bývalo hodně pomohlo. V úvodním čtvrtfinále proti Třinci totiž pardubický gólman dostal hned dva góly v poslední minutě úvodní třetiny. A i díky tomu Pardubice prohrály 1:3. "Byly to od Třince nádherné góly, které dokázaly šikovnost jejich hráčů. V nich se ukázala jejich síla. Že umí z mála vytěžit maximum," říkal po utkání Hašek.

Dnes tak do odvety půjde jeho tým za stavu 0:1, podobně jako Sparta, jež včera prohrála s Vítkovicemi 1:4. Hattrick tady nasázel domácí Hruška.

Ale zpět do Pardubic a k Haškovi. Byl to pro Dominátora vážně divný zápas, vždyť na něj za celý duel šlo jen 15 střel.Musel se během hry často sám procvičovat, aby se udržel v tempu. A připadat si musel jako v dobách, kdy chytával za Detroit.

I tam pevná obrana svolila maximálně k 15 střelám soupeře. "Třinec přijel velmi dobře takticky připravený a vycházel z obrany. Nepřekvapil nás. Bohužel jsme předvedli takový výkon, který by na postup určitě nestačil," řekl Hašek.

Byla to přísná kritika. Pardubice si totiž hned v úvodu vytvořily tlak a byť je v rozletu zastavila pětiminutovka, během které sudí s kolegou u videa zkoumal, jestli pardubický Sýkora vstřelil gól v souladu s pravidly – nevstřelil – byly v první třetině lepší.

I třinecký útočník Ladislav Kohn přiznal: "Pardubice si umí výtečně vyměnit puk, hrají dobře za brankou. Jsou velmi nebezpeční." Ovšem právě on se stal hrdinou už zmíněné 20. minuty. V čase 19:06 výtečně sklepl přihrávku Bonka z levé strany – 0:1. A o 50 vteřin později zase tečoval střelu obránce Hrabala – 0:2.

"Byly to dva trochu šťastné góly. Ale když mančaft dostane dva góly na konci třetiny, tak jde dolů. I když pořád před námi bylo 40 minut," uvedl Kohn.

"Nechápu to, asi ztráta koncentrace," divil se pardubický útočník Jan Starý. "Vyhecujeme se, pak přijdeme na druhou třetinu a hned dostaneme další." Už v čase 25:06 to bylo 0:3.

I tak Pardubice dál ostřelovaly třineckou branku, jenže když už nezasáhl výborný Hamerlík, zasáhla tyč. A jakkoli se klišé o tom, kterak je play-off jiná soutěž, můžete pochechtávat, tak včera to platilo.

Vždyť v základní části daly Pardubice Třinci 21 gólů, včera jediný. Třinec perfektně bránil, hráči skákali do střel. V útoku předvedl jednoduchost. A po zásluze teď vede.